Ukázali návštevnosť svojich blogov

By | 14. marca 2010

Prednedávnom som propagoval možnosť zviditelnenia vašich blogov. Pôvodný plán bol nazhromaždiť čo najviac štatistík blogov a ich následné porovnanie. Pôvodný plán bol ale príliš optimistický a tak vyhodnotenie robím až teraz (a nie „o týždeň“) a taktiež treba povedať, že sa našlo len naozaj málo blogerov, ktorí boli ochotní svoju štatistiku zaslať. Núka sa otázka, či svoju návštevnosť zverejniť nechcú, alebo im je backlink (prakticky zadarmo) odomňa ukradnutý. O slabej propagácii sa hovoriť nedá, keďže ma na twitteri followuje dosť blogerov. Ani to však nemení nič na fakte, že zopár štatistík mám a rád by som sa s vami o ne podelil.

analytics

Kusi.sk

Title: IT blog Kusi.sk- o počítačoch, IT, internete, hrách, zábave a živote
Kusiho „životné dielo“ na adrese www.kusi.sk je prvým kandidátom v našej ukážke. Musím povedať že som príjemne prekvepený návštevnosťou tejto stránky. Donedávna to bol naozaj len blog, ako je uvedené v titulke, ten však Kusi pracne premenil na spravodajský server, ktorý sa (podľa grafu dole) naozaj rozšíril aj medzi verejnosť. Človek sa na Kusi.sk môže dočítať radu zaujímavostí z IT sveta, ktoré často oslovia aj mňa. Pevne dúfam že mu projekt pofrčí bezproblémovo a bude naberať na návštevnosti aj ďalej.

kusi
(PDF na stiahnutie)

Branorac.sk

Title: Blog Branislava Ráca o IT a veciach okolo nás
Ako by to bolo, ak by tu chýbal náš najaktívnejší bloger, hyperaktívne blogujúci na adrese www.branorac.sk? Braňo denne píše o najrozličnejších zaujímavostiach, najmä z IT sféry. Často tvorí akési minirecenzie rôznorodého hardvéru a gadgets, občas nejakého softvéru. Do toho všetkého produkuje podcasty, medzi jeho najnovšie počiny patrí socialcast.info. Návštevnosť blogu je primeraná k jeho aktivite aj keď v porovnaní s počtom článkov by mohla byť aj o kvapku vyššia.

branorac
(PDF na stiahnutie)

Depi.sk

Title: depi.sk – svet očami Erika Gyepesa
Snáď najznámejší slovenský bloger Depi a svet jeho očami na adrese www.depi.sk. Depi je niekdajší aktívny bloger a priekopník blogerstva a podcastov na u nás. Známy je napríklad súťažou 30c, ktorá vo svojej dobe zaujala celú blogerskú a vlastne aj IT verejnosť. Depi na blogerstvo síce úplne nezanevrel, publikuje však čoraz menej. Všetci isto viete, že sa naplno venuje práci v oblasti webdizajnu, o ktorej sa však nerád príliž rozpisuje. Jeden mesiac bol dokonca mojím kolegom v agentúre KREA SK. Návštevnosť jeho blogu napriek nečinnosti nie je najhoršia, to svedčí o kvalite článkov, ktoré v minulosti publikoval. Btw ak si všimnete graf, krivka začína značne vysoko. Depi je totiž so svojim blogom postavený mimoriadne vysoko na vianočné a novoročné básničky a priania a v tej dobe zaznamenáva jeho blog obrovské navýšenie návštevnosti.

depi
(PDF na stiahnutie)

Cheworld.sk

Title: Cheworld – Posledné články
Miroslav Belányi alias Christiano Erwen blogujúci na adrese www.cheworld.sk je ďalším adeptom slovenskej blogerskej scény vhodným na menšie preskúmanie. Pravdupovediac jeho blog som si obľúbil hlavne po zverejnení skvelého videocastu Rozhovor so šikovnou babou, ktorý bol naozaj skvelý a silne ho odporúčam všetkým, čo ho doposial nevideli. Napriek tomu, že na blogu nechŕli články jeden za druhým s ohromujúcim obsahom, jeho „písmo“ je dobre čitateľné, ľahko zrozumiteľné a k veci. Návštevnosť blogu nie je taká, ako u predchádzajúcich blogerov, to však nie je reálnym odzrkadlením kvality jeho obsahu. Btw v štatistike nie je zachytených prvých pár dní mesiaca, návštevnosť si však ľahko domyslieť.

cheworld
(PDF na stiahnutie)

blog.rej.sk

Title: Exotov bóÓlog – Webdesign Blog by Vladimír Rejholec
Čo povedať o sebe, čo ešte nebolo povedané? Blogovať som začal pomerne neskoro (máj 2008), môj blog sa snažím orientovať tématicky vrámci webdizajnu, teda do oblasti v ktorej aktívne denne pôsobím. Návštevnosť si môj blog získal najmä vhodne napísaným článkom k extrémne populárnym témam (seriály online, HTC HD2, IdeaPad S10e, prekladač textu atď). Častokrát sa snažím publikovať čo najodbornejšie, občas však ukĺznem na vlhkej podlahe každodenných problémov.

exot
(PDF na stiahnutie)

Midnite.yw.sk

Title: Midnite’s web
Na adrese midnite.yw.sk sa nachádza, pre mňa doteraz neznámy blog chalana, ktorého „poznám“ z Twitteru. Ako uvádza na svojom blogu, píše o tipoch a trikoch pre programy, operačné systémy a hlavne Operu. Občas vyjadrí názor na veci ktoré ho zaujmú na našej spoločnosti a školstve. Sem-tam zverejní nejakú školskú prácu, ktorú vypracoval, aby som poskytol mierny návod „ako na vec“. Môj obdiv si získala návštevnosť jeho blogu, čísla okolo 1000 návštev denne začínajú byť naozaj zaujímavé.

midnite
(PDF na stiahnutie)

Lukasprelovsky.sk

Title: Internetové riešenia – Lukáš Prelovský
Ďalším blogerom, ktorého som doteraz nemal možnosť spoznať je Lukáš Prelovský, 19 ročný webdeveloper. Dobre napísané texty jeho blog robia relatívne navštevovaným, tak ako môžete vidieť dolu na grafe. Ešte pripomeniem, že táto stránka nie je iba blog, ale aj osobné portfólio. Aj napriek tomu som ho do nášho prehľadu zaradil.

lukasperlovsky
(PDF na stiahnutie)

Myweek.borec.cz

Title: Stránka o mne, mojom živote, o svete a počítačoch. O tom čo ma zaujíma | myweek.borec.cz
Neznámou veličinou nášho prehľadu je aj Michal Grešák, blogujúci na adrese myweek.borec.cz. Autora nepoznám (osobne, ani z netu), preto si spravte prehľad o jeho osobe sami. Návštevnosť je výrazne nižšia ako u predchádzajúcich blogerov, na blogu však badať absolútnu nekomerčnosť, nenájdete tu žiadnu honbu za senzáciami a teda ani masovou návštevnosťou. Pôsobí jednoducho a čitateľne.

myweek
(PDF na stiahnutie)

Zhodnotenie

Návštevnosť svojich blogov mi ukázalo 8 blogerov. Niektorých z nich som nepoznal, preto som rád, že som ich mal možnosť aspoň takouto formou trochu spoznať a rozšíriť si tak obzor o slovenskej blogosfére. Zdá sa, že sa nám trošku zmenšila, hlavne bujarým príchodom Facebooku. Záverom ďakujem všetkým zúčastneným a prajem veľa úspechov a samozrejme chuť do ďalšieho blogovania.

doplnené: Štatistiky medzi sebou nijak neporovnávam. Tak isto som blogy podľa návštevnosti nezoraďoval, to nebolo cieľom. Tak ako už v komentároch odznelo, naozaj nie je vždy najdôležitejšia len surová návštevnosť, dôležité je aj udržať návštevníka na stránke a presvedčiť ho, aby sa pravidelne vracal. Toto dokáže len kvalitný obsah.

14 thoughts on “Ukázali návštevnosť svojich blogov

 1. schusterr

  Dosť ma toto dostalo , ked si porovnáme že ja mám 103Článkov a na branorac.sk mi chýba 325 návštev , pritom branorac.sk má cez cca 3066 článkov :) . Preto som sa pritom musel pozastaviť ;) , návštevnosť kusiho ma prekvapila aj ked dá sa povedať že pomer článkov / návštevnosť je aj tak asi malá . ;)

  Reply
 2. Kusi

  k tomu casu, musim dodat jednu vec: ak ma totiz niekto vela RSS odoberatelov, tak väcsinou si kliknu na clanok v RSS citacke, precitaju ho a stranku zatvoria. Google Analytics vyhodnoti, ze je navstevnik na stranke 0 sekund, lebo nevykonal ziadnu akciu.

  Reply
 3. exot Post author

  Dakujem za opravu chyb, ku koncu som uz bol nervozny lebo mi to zabralo viac casu ako som predpokladal, tak som to nestihol ani skontrolovat. Asi zacnem hladat korektora :-).

  Reply
 4. diesel

  Čakal som, že toho bude viac, ale zhrnuté to je pekne. Ešte jedna chybička v časti blog.rej.sk. ..orentovať tématicky.. -> ..orientovať tématicky.. ;)

  Reply
 5. smate

  velmi zaujimave
  skuste napr porovnat bounce rate a priemerny cas kusi.sk vs branorac.sk
  menej je niekedy viac

  Reply
 6. miki

  velmi zaujimave cisla. Visits a pageviews niektorych webov by som vsak urcite nevymenil za moj priemerny cas 00:04:20 :-)

  Reply
 7. @vlgalik

  Pekne zhrnutie zaujimave citanie. Jedna chybicka oprav si link na midnite.yw.sk lebo nefunguje dobre.

  Reply

Pridajte komentár