Google opäť boduje – prekladač textu a stránok

By | 10. mája 2008

Preklad textu pre Google nie je problémom, v poslednej dobe boduje. Nedávno vydal mapy.google.cz a teraz počeštil aj textový prekladač. Prekladač textu a stránok nájdete na stránke translate.google.cz. Okrem prekladania textov (celých viet) medzi 23 jazykmi navzájom je možné prekladať aj kompletné webové stránky. Uvidíme ako dlho im potrvá podpora slovenčiny, ak to pojde takto ďalej, tak dúfam že nie dlho. Good job google :-) !
Aktualizované: Google prekladá slová a vety aj do slovenčiny, tento prekladač nájdete na translate.google.sk.

Nezaháľa ani konkurencia, Microsoft vyvinul naozaj veľmi dobre použiteľný Bing translator. Preklady viet z jazykov ako angličtina, nemčina do našich jazykov (slovenčina, čeština) zatiaľ nie sú také dokonalé ako pri Google Translatore.

Príkladom lokálneho využitia Bing translatora je web iPrekladac.eu (česká verzia) resp. iPrekladac.eu/sk/ (slovenská verzia), ktorý je postavený na Bing translate api.

9 thoughts on “Google opäť boduje – prekladač textu a stránok

 1. anairdana

  hej super prekladač dostala som otazku v angličtine že ako dlho som zaregystrovana na tejto stranke,mne to preložilo ako dlho sa pripajam na net,a kedze neviem po anglicky vobec,odpovedala som:pripajam sa len par minut…trapas ale co uz :D :D :D

  Reply
 2. Kaja

  Prekladala som mnohokrát, ale ak som ten preložený text-(SJL-ANJ) skopírovala a dala preložiť z (ANJ-SJL) dalo mi uplnu hlupost.

  Reply
 3. Cabo1969

  The next morning,however,when the family came down to breakfast ,they found the terrible stain of blood once again on the floor.
  Washington cleaned it a second time, but the second morning it appeared,again.The third morning it was there,too,although the library had been locked up at night by Mr Otis himself.

  Reply
 4. Pingback: Ukázali návštevnosť svojich blogov

 5. Pingback: Preklad textov online do cudzích jazykov – v praxi zábavný

 6. Lucie

  Ano, taky s oblibou tento online prekladac vyuzivam. Je mnohem praktictejsi nez stare softwarove prekladace.

  Reply

Pridajte komentár