Šiesty Žilinský BarCamp a ja ako spíker

By | 21. mája 2013

Po úspešnom WordCampe 2013 prichádza v druhý letný deň aj BarCamp na tradičnom mieste v Žiline. Už 22.júna sa preto môžete tešiť (ja sa teším) na skvelú neformálnu konferenciu, na ktorej vystúpi množstvo spíkrov. Určite tu nájdete kopec pohodených blogerov, zatúlaných grafikov, zmätených marketérov a nevyspatých programátorov.

kedy: 22.júna 2013, určite od rána
kde: Stanica Záriečie
zoznam prednášok: barcamp.sk/program
organizátori: jeden muž a veľa žien (každý z nich je aspoň na 3 sociálnych sieťach)
jedlo: určite niečo bude, ak nie, ide sa do reštiky
vstupenky: už vypredané (boli zadarmo, takže to bolo rýchle)

Ako naplniť peňaženku tvorbou kvalitných MFA webov

mfa-wp

Keďže moja prednáška o tvorbe kvalitných MFA mala na WordCampe úspech (nebudem skromný), hodil som ju aj do zoznamu prednášok na BarCamp. Aby som ale nehovoril presne to isté, určite bude nejaká pridaná hodnota – o to pri kvalitných MFA ide. Takže koho táto tématika zaujíma, určite si nepozrite moju prednášku už teraz, ale počkajte do 22. júna.

BarCamp je medzinárodná sieť user-generated otvorených konferencií, na ktorých sa z účastníkov stávajú prednášajúci. Je to stretnutie ľudí, ktoré sa zrodilo z túžby po zdieľaní a učení v otvorenom prostredí. Zámerom tohto podujatia sú nielen prednášky a ukážky, ale hlavne diskusia a spolupráca prednášajúceho s publikom.

Prvé BarCampy sa sústreďovali najmä na open source komunitu, no časom sa okruh tém rozrástol, klasický BarCamp však zostáva v medziach IT, marketingu, sociálnych médií a dizajnu. Existujú aj tematicky zamerané BarCampy, v zahraničí napr. EcoCamp s eko tematikou alebo iPhoneDevCamp so zameraním na developerov aplikácií pre iPhone a iPad.

Šiesty žilinský BarCamp bude opäť na Stanici Žilina-Záriečie. Stanica je kultúrny uzol, ktorý slúži ako miesto pre súčasné umenie. Ako miesto konania sme si ju zvolili kvôli jej netradičnému prostrediu s uvoľnenou a priateľskou atmosférou, ktorú si doposiaľ pochvaľovali všetci zúčastnení a ktorá je podnetná pre diskusiu.

O čo bude moja prednáška obohatená (doplnené)

Moja pôvodná prednáška bude obohatená o nedávny osobný kontakt s Google Penguinom, úpravou pomeru tvorby MFA kvalita : kvantita, niečo navyše si povieme aj o linkbuildingu, Google authorshipe a ďalších aktuálnych témach. Všetky tieto poznatky vychádzajú zo súčasných, čestvých skúseností.

Teším sa na vás v sobotu :-)

One thought on “Šiesty Žilinský BarCamp a ja ako spíker

Pridajte komentár