Presná predpoveď počasia na deň a zajtra – snívajte s nami alebo tipos bingo?

By | 22. júna 2009

Denne sledujem aktuálne počasie tak ako aj predpovede na najbližsie obdobie, snažím sa podľa nich aspoň ako tak zariadiť. Ale pravdivých predpovedí počasia sa na Slovensku asi naozaj nikdy nedočkáme! Pre príklad si zoberiem do parády minulý týždeň (15-21.júna 2009) – ak by som mal známkovať ako v škole, tak by predpovede dostali takú fajnú hranatú 4ku! Prečo?

predpoved-pocasia

Predpoveď počasia sledujem vždy z viacerých zdrojov, aby som si spravil celkový objektívny obraz o situácii. Väčšinou pozriem deň pred a potom hneď ráno, aby som vedel, čo ma počas dňa čaká. Prvý zdroj je meteo.azet.sk, druhý MSN Weather gadget pre Windows Vista Sidebar. Časť minulého a celý predminulý týždeň boli kritické – nemal som auto (dôvod). Chodil som teda busom, to však nie je žiadna slasť, 20km tými najhoršími autobusmi aké si človek vôbec dokáže predstaviť a potom šľapať do práce cez pol mesta (Nitra). Verte či nie, dobrá predpoveď by človeku uľahčila život. Predpovede zo spomenutých zdrojov mi však minulý týždeň nijak neuľahčili.

Ako môže veselo svietiť pekné čísielko 32° večer jeden deň a 26° ráno druhý deň (číslo berte ako najvyžšiu teplotu za deň). Ako sa môže predpoveď seknúť o 6 stupňov v priebehu pár hodín? Prečo mi tam svieti zamračený tmavý mrak a 22° a keď vybehnem von tak je neznesiteľne teplo a na nebi počas celého dňa ani 1 mráčik? To ja teda netuším, treba sa to spýtať našich meteorológov. Ak by som mal takto robiť ja svoju prácu webdesignéra a sekol by som sa čo i len o 6px (čo je nič oproti 6° v predpovedi), mal by som problémy väčšieho charakteru. Proste nenachádzam slov, teraz keď mám auto je to fajn, môžem si obliecť čo chcem, v aute mám sveter, prípadne nejakú bundu. Ľudia autobusoví, súcitim s vami! Meteorológovia – viac sa snažte, takéto predpovede nechceme! Vďaka.

Počasie na zajtra nájdete aj na webe moja-firma.sk/pocasie.

4 thoughts on “Presná predpoveď počasia na deň a zajtra – snívajte s nami alebo tipos bingo?

  1. Vandrák

    Ja si pozerám počasie v defaultnej iPhone aplikácii čo je počasie od Yahoo a beriem to skôr tak cca a nejak ma veľmi neprekvapuje to počasie.
    Skôr keď sledujem v TV, tak tam sú ich predpovede niekedy šarlatánstvo (pozdravujem meteorológov ako doktor iľko a pod).

    Reply

Pridajte komentár