„Pravdivé“ predpovede počasia

By | 7. júla 2008

Je (resp. bolo, daná udalosť sa odohrala pred týždňom) pondelok ráno. Frčím na aute kade tade a počúvam pri tom rádio. Začína predpoveď počasia, na ktorú je prizvaný špecialista-meteorológ, ktorého meno si už nepamätám. Skúsený chlapík najprv splieta niečo o frontách a neviem čom. Klasika, ako z telky. O chvíľu hlási už to, čo každý z nás chce počuť. Koľko °C buďe počas nasledujúcich dní, resp. týždňa. Inžinier doktor magister docent nám sľubuje krásne letné počasie, bez oblakov, búrky len veľmi ojedinele a na horách. Teploty vysoké, „krásne prázdninové počasie“. S úsmevom na tvári, vďaka dobrej prognóze si veselo pokračujem v mojej ceste. Keď zhruba za 2 hodiny začne fajne pršať. Prší celý deň až do neskoreho poobedia, skoro do večera. V skratke mi v hlave prebieha nedávna predpoveď od skúseného meteorológa. „Robil si z nás dobrý deň?! Tak možno sa trocha sekol, zablúdil nám sem nejaký ten mrak a ďalší deň bude hádam krajšie.“

Ďalší deň a celkovo aj celý nasledujúci týždeň je počasie nanič, najprv nárazovo dusno, pričom slnko ani veľmi nesvieti, pofukuje z času na čas studený vietor, vybehnúť dakde k vode, zaplávať, poopalovať nehrozí (možno 1,2 dni z celého týždňa, aj to nestojí za veľa). K čomu nám je taká predpoveď. Je to fakt len neskutočná zhoda náhod alebo absolútne odfláknutá práca našich meteorológov ? Ja len dúfam, že sa počasie trocha umúdri a keď už vie byť dusno (práca pri kompe je neskutočná, fuj), tak by už mohlo aj pekne zasvietiť slniečko aby sa trocha dalo užiť tých prázdnin.

4 thoughts on “„Pravdivé“ predpovede počasia

 1. Pingback: Presná predpoveď počasia na deň a zajtra – snívajte s nami alebo tipos bingo?

 2. Fero

  Tiez teraz pozeram na moju meteostanicu, ktora ukazuje teplotu -1,8 stupna, no podla meteorologov malo byt -9 stupnov. Uplne sa stotoznujem s pisatelom clanku, predpoved pocasia u nas mi pripada ako tipovanie v lote, len neviem kde beru taku velkost v uspesnosti.

  Reply
  1. Robert

   Najprv musíš vediet v akom regione a v akej nadmorskej výške bývaš potom sa možeš stažovat.

   Reply

Pridajte komentár