Pravda o Slovenských bookmarkovacích systémoch

By | 18. augusta 2009

Bookmarkovacie systémy na Slovensku nemajú nijak hojné zastúpenie. Je ich málo a neplnia svoj účel. Kdežto v zahraničí sa hojnej obľube teší Delicious, Digg, StumbleUpon a iné, u nás nájdete len hŕstku napodobnenín, ktoré buď nemajú žiadne reálne využitie (pre väčšinu ľudí) alebo len veľmi obmedzené. Bookmarkovaním v zahraničných „záložkovacích systémoch“ nezískate pre Slovenskú stránku takmer žiadnu podporu. Na čo sú teda dobré Slovenské bookmarkovacie systémy?

FOLED-bookmark

Vybrali sme iba politické témy?

Vybrali.sme.sk sa pokladá za jeden z najlepších (ak nie najlepší) slovenský bookmarkovací systém. Má výbornú návštevnosť a vysoký page rank, preto blogeri snívajú, že sa dostanú na titulku. Na titulke totiž ich odkaz neobsahuje onen nechutný rel="nofollow" a okrem hodnotného linku získajú aj skvelé zvýšenie návštevnosti (na pár dní). Na titulku sa ale dostane len absolútne minimum nepolitických článkov. Proste vybrali.sme.sk, je čiste o politike a vkladať doň linky na svoje (často kvalitné a poučné) spoty a články prakticky stráca zmysel. Odkaz nemá žiadnu šťavu, návštevnosť je prakticky nulová, akurát stratíte čas, ktorý sa dá využiť aj inak.

Pozrisi puberťácky obsah

Obsah nízkej výpovednej hodnoty má slovenská služba Pozrisi.sk. O tejto službe som sa už zmieňoval a preto to nebude zbytočne a znova rozpitvávať. Ak však máte čisto „funny“ stránku, kľudne sem môžete hádzať odkazy na smiešne obrázky a videá, určite budú mať úspech.

Moje nevýrazné linky

Bookmarkovací systém na adrese mojelinky.sk je jednoduchý. To je jeho hlavná výhoda a taktiež aj kameň úrazu. Je síce jednoduché a extrémne rýchle pridať záložku, avšak výpovedná hodnota a vplyv tejto záložky je nulový. Jednak majú všetky linky atribút rel="nofollow", takže „SEO prilepšenie“ nečakajte, taktiež stránka nemá žiadny systém hodnotení jednotlivých odkazov a to najdôležitejšie – ani dostatočnú návštevnosť. Preto sa link ktorý pridáte zakrátko stratí v kope sena.

Nádejný ale zabudnutý mubo

Útulným dojmom pôsobiaci mubo.sk vznikol len nedávno, funguje prakticky rovnako ako (ne)vybrali sme, je ale prístupnejší nepolitickým témam. Je ale denne atakovnaý spambotmi, ktorí do neho ochotne tlačia zahraničné odkazy. Tak sa mi zdá, že ich administrátor akosi nestíha triediť, čo je škoda, pretože som tomuto projektíku dával šance. Takto sa čoskoro stratia.

České zámerne nespomeniem, pretože téma tohoto postu je striktne stanovená a teda s ňou nesúvisia, aj keď viem, že veľa z vás ich využíva (aj keď ani tie nie sú žiadna sláva).

Toto je môj subjektívny pohľad na vec, vec človeka, ktorý publikuje na IT témy, občas niečo z filmu a videa, občas niečo zo života. Ani jedena zo spomínaných stránok mi nevyhovuje, buď jej niečo chýba, alebo má niečoho prebytok. Žeby sa slovensky už vôbec neoplatilo blogovať? Ak blogujete pre radosť a dobrý pocit, tak v poriadku, ak dakto chce blogovaním zarobiť – angličtina.

6 thoughts on “Pravda o Slovenských bookmarkovacích systémoch

  1. Adre

    ano, pravdepodobne sa slovensky uz neoplati blogovat pokial sa vobec oplatilo :))

    nebudem to porovnavat so zahranicim, nema to zmysel, ale uz len v cechach je to s internetovymi portalmi ci sluzbami podstatne lepsie

    skoda

    Reply

Pridajte komentár