Podložka Razer eXactMat – ako efektívne utratiť 21€

By | 24. januára 2009

Nová myš Logitech G9, ktorú som si prednedávnom kúpil si vyžiadala aj novú podložku. Keďže má G9 hrozne nízky „podvozok“, po látkovej SteelSeries QcK sa súchala divne. Rozhodol som sa pre alumíniovú profi podložku Razer eXactMat. Ako vidí moje kritické oko túto podložku po týždni používania?

image_193


Podložka má 2 strany, na jednej je drznejšia nazvaná „control“ a druhá jemnejšia speed„. Tažko popísať pocit, keď na túto podložku položíte myš. Neskutočne jemný a presný pohyb. Myš sa po podložke hýbe úžasne, proste necítite žiadny odpor materiálu. Stačí si vybrať vhodný povrch, ale podľa mňa je ten jemnejší „speed“ až príliž, túto variantu by som asi použil výlučne pri hrách. Práca je pohodlnejšia na drsnejšom povrchu.

image_1891 image_1881 image_1901

Porovnanie – z ľava Logitech MX400, MX500, G9

Prevedenie podložky je profesionálne, v rohoch má gumové stabilizátory, aby sa nešmýkala a aby sa nepoškodil ani jeden povrch. Je čierna, so strieborným lemom, veľmi pevná, relatívne ťažká a mierne vytvarovaná. V spodnej časti je zelené logo razeru a označenie typu povrchu. Jediné, čo by som vytkol sú relatívne malé rozmery 330mm x 265 mm, hrúbka je 2,5mm.

image_195

21€ sa môže za veľa ľuďom zdať za podložku dosť, ale to iba do vtedy, pokým neskúsia Razer eXactMat, je to obrovská zmena. Na jemné práce, ako napríklad Adobe Photoshop, či iné, ale aj normálne denné používanie a samozrejme hry, je priam ideálna. Je veľa podložiek, ktoré stoja viac, niektoré aj 2x toľko, ale po vyskúšaní a porovnaní (fUncsUrface) s pokojným srdcom môžem prehlásiť, že eXactMat je lepší. Škoda, že Razer nevyrába aj kvalitné klávesnice.

4 thoughts on “Podložka Razer eXactMat – ako efektívne utratiť 21€

 1. Veyron

  Túto podložku som nanešťastie nemal možnosť okúsiť, ale mám doma Razer Destructor a tá si teda fakt zaslúži hodnotenie 10+/10. Nič lepšie si ani nedokážem predstaviť. Razer Lachesis sa po nej klže perfektne – ani príliš pomaly, ani príliš rýchlo. Veľkostne je táto podložka veľká, ale nie až príliš, ale tak, že ma absolútne veľkosť neobmedzuje. Materiál je veľmi zaujímavý a neobvyklý. Ani hliník, ani látka, je to akoby nejaká zliatina plastu a gumy, či takého niečoho, ale výsledok je priam geniálny. Takže ak chce vedieť, ako efektívne vyhodiť 33€, tak mám pre Vás tiež typ zvaný Razer Destructor ;) Btw skoro som zabudol – balenie podložky je snád ešte lepšie, než samotná podložka :D Fakt excelentné a perfektné na prenášanie na LAN párty, pričom sa nemusíte báť, že by podložke pri prenose čokoľvek ublížilo.

  Reply
 2. caro

  citujem:Stačí si vybrať vhodný povrch, ale podľa mňa je ten jemnejší “speed” až príliž, túto variantu by som asi použil výlučne pri hrách. Práca je pohodlnejšia na drsnejšom povrchu.“ no ono to opet neni podozka do kanelarie ale na hracov stol a ked ma taku podlozku tak ma aj kvalitnu mys kde si presne nastavy rychlost a podlozka sluzi ako si aj ty uviedol iba na znizenie trenia. Z vlastnej skusenosti zas ja viem ze sa neoplati pouzivat drsnejsiu stranu na hry(k comu je tato podlozka urcena )>

  Reply
 3. Pingback: Pracovný nástroj moderného webdesignera | Exotov bóÓlog

Pridajte komentár