Archív Markízy si už zadarmo nepozriete – Voyo spoplatnené

By | 18. apríla 2012

Ak chcete sledovať Markízu online, TV live prenosy, prípadne archív s reláciami, seriálmi, športom, spravodajstvom, musíte použiť službu Voyo.sk. Voyo poskytuje tzv. pozeranie videa na vyžiadanie (video on demand). To by bolo všetko fajn, oddeliť archív od hlavnej stránky je síce pre veľa návštevníkov neprehľadné a mätúce, ale nie je to to najhoršie. Najhoršie je, že si už nič nepozriete zadarmo.

Proste jednoducho Markíza kompletne spoplatnila celý svoj archív. Nepozriete si nič, ani televízne noviny, ani šport, ani live prenos, nepozriete si žiadnu reláciu, ktorú ste si nestihli pozrieť v telke. Na Voyo sa musíte registrovať, až následne budete môcť pozerať 7 dní všetko spomenuté zdarma. Resp. je nutné zaslať SMS, ktorá po 7 dňoch spustí každomesačné stŕhanie 5,99 EUR prostredníctvom mobilnej SMS platby.

Ako sú na tom ostatné televízie?

 • Nova – Voyo.cztelevízie Nova je zatiaľ v skúšobnom období zdarma, dokonca sa dá sledovať aj bez registrácie.archív tu
 • JOJ vysiela online bez problémov. Ponúkla platenú verziu bez reklamy, ktorá za 3,90 EUR aktivuje Piano. Za 3,90 dostanete nielen komplet archív bez reklám, ale aj ostatné benefity Piana (dostupné všetky články vo veľkých slovenských denníkoch online).archív tu
 • STV samozrejme ponúka kompletný videoarchív online zdarma, nič neobmedzuje a netreba sa ani nikde registrovať. Táto je ale verejnoprávna a platená z koncesionárskych poplatkov, takže podobné spoplatnenie neočakávam. archív tu
 • TA3 má archív dostupný online, bez obmedzení. archív tu
 • Televízia DOMA spadá pod Markízu, takže situácia so spoplatneným Voyom je aj tu.

Ako bude Markíza riešiť situácie, keď si budú ľudia registrovať len 7 dňové free účty, to neviem. Aj keď obmedzenie pravdepodobne bude na základe telefónneho čísla.

Treba však spomenúť, že Markizácke Voyo ponúka navyše kopec filmov a seriály (vlastnej produkcie). To ale nie je ospravedlnenie spoplatnenia základných relácií, ako sú napr. televízne noviny, či iné. Osobne nechápem, čo Markízu (a vlastne aj Novu) k takémuto arogantnému riešeniu viedlo. Je v tom ale sama, pretože konkurencia zjavne archívy dostupné má a nevypadá to na ich spoplatňovanie.

18 thoughts on “Archív Markízy si už zadarmo nepozriete – Voyo spoplatnené

 1. Baloghová Viera

  Je to pravda,Markíza si robí čo chce napr.prečo presunuli Larinu voľbu s 21,30hod.na 22,30hod.?Opakujú storočný Uragán,kto chce nech si ho pozerá od 22,30-23,30hod.
  Pre pracujúceho človeka je to strašne neskoro!!!!! Spravte s tým niečo!!!!Baloghová

  Reply
 2. Jitka Ryglova

  Dobry den muzete me prosim poradit chci se divat na farmua jsem z cech dekuji za odpoved Ryglova

  Reply
 3. Stano

  Pracujem v zahranici a mam moznost sledovat TV len cez web ,dakujem markize us na nu  ani nekliknem!

  Reply
 4. diváčka

  veď prosím pochopte, majú málo euro z reklám a preto potrebujú ešte viac – veď za aké eurá by ráno v teleráne jedli, obliekali sa, atď. a čo platy zamestnancov, myslíte že sú vo výške 300 – 400 euro, veď to ani nepovedia, žije sa im tam dobre. menia si programxy ako potrebujú. Len taký dnes program o 18 hod. – bez servitky a v programe je turecký seriál, veď tak to aj reklamovali keď seriál začéínal. jednoducho peniaze potrebujú na oveľa väčšie veci – žúrky, atď. Chváliť sa ako sú sledovaní to už ani nevedia ako na to. Už môžu dať neviem aký program aj tak TV JOJ im dýcha na chrbát a bude snáď ak už nie je lepšia. Modreé z neba je pekná relácia, ale kto to všetko hradí.

  Reply
 5. Miroslav

  Hamba Vám ,som ŤZP a ešte chcete platit za TV noviny(spravodajstvo. Nezabudnite potom sa ukazovať v Modrom z neba , chudáci

  Reply
 6. Pingback: Katastrofálna stránka Hlasu Česko Slovenska – Markíza hanbi sa!

 7. moonwalker

  No jasne, to je cela markiza, cvalit sa, ze ma najvacsiu sledovanost a take dristy a naukor divakov, tak treba im za to spoplatnit archiv, hajzli pocmarani.

  Reply
 8. Boris Ilinjo

  Žobrácí-chudáčikovia….Už nemaťe asi chrbtovú kosť…

  Reply
 9. Pingback: Farma Markíza - moje hodnotenie + návod na sledovanie online archívu

Pridajte komentár