Google zatĺkol Internet Exploreru 6 posledný kliniec do rakvy – aleluja!

By | 2. februára 2010

ie6-googleŠuškalo sa o tom už dlho a je to konečne tu. Médiami prebehla informácia o tom, že Google končí počnúc 1.marcom podporu svojich Google aps pre IE6, ale aj pre iné staré prehliadače. Do zoznamu sa nečakane dostal aj Chrome 3.0, ktorý je len rok starý a je výtvorom samotného Googlu, všetky prehliadače Google Chrome sú však automaticky aktualizované na novšie verzie, takže tu nevzniká žiadny problém. Google doporučuje používať IE7, Firefox 3, Safari 3 a novšie. Je to logický krok, na ktorý sme snáď všetci čakali. Týmto krokom by sa malo výrazne urýchliť „umŕtvenie“ nenávidiného IE6, ktorý nám všetkým (kolegovia webdizajnéri isto dajú za pravdu) strpčuje život.

Pre laickú verejnosť osvetlím fakt:

Nie! Nejedná sa o našu lenivosť v odlaďovaní webu pre staršie prehliadače! IE6 je 9 rokov stará práchnivá, červotočom-rozožraná, nepoužiteľná vec, strpčujúca život webu samotnému. Brzdí pokrok, odďaluje využívanie (už mnoho rokov starých) skvelých štandardov a parazituje na spoločnosti ako pijavica.

Určite sa nájdu aj rozdiele názory, jeden z nich si môžete prečítať v mojom staršom článku v komentároch. Hold, ľudia sú divní.

V každom prípade som veľmi rád, že sa Google k tomuto kroku odhodlal, stále je IE6 hojne používaným „prehliadačom“, dovolím si tvrdiť, že v 98% prípadov za to môžu vnútropodnikové byrokratické podmienky a silná laickosť šéfov týchto firemných oddelení. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale je to tak. A to, že nejaký firemný softvér VYŽADUJE k prevádzke IE6 (alebo nebodaj starší, aj také poznám), tak to je len úbohosť softvéru ako takého a jeho autori by sa nad ním mali hlboko zamyslieť. Keď sa totiž jeho používatelia dozvedia pravdu (tú hore-uvedenú), tak tento softvér (napriek spomenutej byrokracii) – pevne dúfam prestanú využívať.

Ďakujem, že mi môj blog dovolil sa opäť trocha vyzúriť ;-).

10 thoughts on “Google zatĺkol Internet Exploreru 6 posledný kliniec do rakvy – aleluja!

 1. Pingback: Tweets that mention Google zatĺkol Internet Exploreru 6 posledný kliniec do rakvy – aleluja! -- Topsy.com

 2. Srigi

  Nikto ale nenapise, co sa tym ukoncenim podpory mysli. Pochybujem, ze to bude zakaz pristupu (access diened) k sluzbe z IE6. Skor to bude tak, ze vsetko pobezi dalej, len sa nebudu opravovat bugy. To je IMO polovicate a popravde sprvoti to nicomu neprispeje (IE6 neklesne).

  Reply
  1. exot Post author

   Urcite ludom vyskoci ze maju old unsupported unsafe browser s odporucanim upgrade (na to sa chyti dost ludi), takze to bude mat plus.

   Reply
 3. Kusi

  Ja som rad, ze IE6 umiera, ajj Google to potvrdzuje :) Ale neda mi to a trocha si rypnem:
  Ked uz na IE6 nepojde ziaden web, nebude to uzasny firewall? Predstav si, zamestnancom nepojde ani facebook, ani youtube, ani vseliake pornosajty a skoro ziadne weby no a budu nuteni pracovat :)

  Reply
  1. m.e.

   Tak to už mohli počkat do 13.7., kedy skončí technická podpora pre Windows 2000, pretože na tento, myslím si ešte stále dosť používaný OS, novšiu verziu IE nenainštaluješ.

   Reply
  1. exot Post author

   Ja som povodom z USA (alebo aspon sa tak citim), taketo veci nemusim vediet :-). Vdaka za fix.

   Reply

Pridajte komentár