Čo mi za 10 mesiacov dalo blogovanie ?

By | 6. februára 2009

Pedro mi dal podnet na vyjadrenie názoru na blogovanie, ktorému sa venujem necelý rok. Už dlhšie predtým som nad blogovaním rozmýšľal, dokonca boli aj nejaké pokusy na sme, ak sa dobre pamätám, ale vo veľkom štýle som to rozbehol až tu, na blog.rej.sk, teda na kamošovom serveri na blogcms WordPress. Takisto už dlhšiu dobu pokukujem po vhodnej doméne, ale zatiaľ ma nič neoslovilo a toto riešenie mi bohate vyhovuje.

exot
Exot vás víta na svojom blogu ;).

Nikdy mi nešlo o rady čitateľov. Čistá podstata môjho blogovania, je dať niečo svetu okolo mňa, prípadne sa vyzúriť a odreagovať od každodenného zhonu napísaním niečoho, čo ma zaujíma a viem o tom napísať aspoň zopár riadkov. Vyzúrením som mal na mysli napríklad vlastný názor na políciu a zákony SR, prípadne čo to o dnešnom pravopise.

Musím povedať, že píšem veľmi rád. I v minulosti som písal, väčšinou sa jednalo o hodnotenia rôznych Lan Party akcií, prípadne filmov. Dôkazy mojej „novinárskej“ činnosti sa bohužial pravdepodobne nezachovali. Zo začiatku som na blogu písal informatívne, kratšie články, teraz som si zvykol na trocha iný štýl, častejšie píšem obsiahlejšie recenzie IT produktov, ktoré som si zakúpil, prípadne s ktorými som prišiel do kontaktu. Príkladom môže byť úspšná recenzia kvalitného mininotebooku Lenovo Idea Pad S10e, ktorá mala medzi čitateľmi značný ohas (o čom svečí veľké množstvo komentárov).

Mojim veľkým koníčkom sú filmy a seriály, pozerám ich často, prakticky stále, keď som doma pri PC. Vždy aspoň v kútiku obrazovky (to viete, na 26″ LCD sa zmestí dosť), prípadne na notebooku. Je to jemné odreagovanie od práce a zvykol som si na ne natoľko, že mi pri práci vôbec nevadia. Rád o nich často píšem, ale nečakajte, že sa o nich budem rozpisovať dopodrobna. Tým by som ľuďom, ktorí ich budú následne pozerať pokazil podstatu a čaro očakávania zvratov deja.

Jedno z tém písania na mojom blogu je webdesign a všetko s ním spojené. Pracujem v tejto oblasti už niekoľko rokov avšak až počnúc minulým rokom som začal svoje schopnosti (xhtml, css, adobe photoshop) rozvíjať do väčšej hĺbky. Snažím sa vo svojom obore získať profesionálny prehľad a schopnosti, ktoré následne aplikujem v zamestnaní, ktoré si veľmi vážim, ako aj na osobných projektoch. Blog stojí na pozadí tohoto všetkého.

Čo mi dalo 10 mesiacov blogovania? Určite veľa. Získal som zopár nových kontaktov z brandže, rozšíril si rozhľad a v neposlednom rade zviditelnil sa na slovenskej webovej scéne. Týmto podravujem kolegov blogerov, za všetkých spomeniem Depiho, Vandráka, či CheWorld. Budem rád, keď sa pridajú aj ostatní a napíšu čo im blogovanie doteraz dalo.

8 thoughts on “Čo mi za 10 mesiacov dalo blogovanie ?

  1. admin Post author

   vystihol si to, ale kedze sme pisali o tom, co mi dalo blogovanie, tak asi logicky ziadne benefity pre sukromny zivot, pripadne nejake lasky :) Ale priznam sa, ze odkedy som sa rozisiel s byvalou priatelkou (oktober), venujem sa na plno kariere a je mi aj lepsie.

   Reply
 1. Pingback: Čo mi dalo blogovanie? | Vandrak.eu

 2. ChristianoErwen

  V prvom rade ďakujem za spomenutie. Určite napíšem aj ja niečo a tvoj blog budem naďalej pravidelne čítať, veď RSS ma kŕmi. Hlavne nech ťa blogovanie stále baví.

  Reply
 3. depi

  Diky Vlado za spomenutie. Co sa tyka mna, myslim ze som sa o tom uz vyjadril prostrednictvom niektorych clankov, ci dokonca rozhovorov. (napr. naposledy na vladooo.sk, kde boli rozhovory s niektorymi vybranymi blogermi), kazdopadne tebe drzim palce nech ti to blogovanie ako aj praca dava co najviac, nech ti to robi radost a aby ta to hlavne bavilo i nadalej.

  Reply

Pridajte komentár