The Bank Job – TIP na film

By | 6. februára 2009

Filmy so zlodejskou tématikou ma vždy bavili. Dlhšiu dobu som však žiadny dobrý nevidel, ak teda nepočítam, že si z času na čas pozriem Entrapment, The Italian Job, či skvost Lock, Stock and Two Smoking Barrels (Zbaľ prachy a vypadni). Keď som zazrel, že v The Bank Job (Čistá práce) hrá sympaťák Jason Statham, nenechal som si ho újsť.

1 2

3 4

Film je natočený podľa skutočného príbehu a odohráva sa v 70tych rokoch minulého storočia v anglicku. Keď Terry Leather (Jason Statham), menší zlodejíček a prevádzkovateľ neúspešnej autoopravovne, dostane od Martine Love (Saffron Burrows), starej známej, nečakaný tip na job, ktorý by ho vytrhol z problémov a mizerného života a zabezpečil ho naveky. Vykradnúť banku. Vlastne trezor banky, klientskú úschovňu, v ktorej miestna „smotánka“ uchováva svoje tajomstvá. To však netuší, že Martine bola chytená za prechovávanie drog a dostala za úlohu sprostredkovať krádež kompromitujúcich fotiek práve zo spomínaných trezorov. O čo konkrétne sa jedná, jej však agent MI-5 nepovedal. Krádež sa podarí a skupinka anglických zlodejov sa dostane k nevídanému bohatstvu. Nie sú to však peniaze, ani iné cennosti, o ktoré sa zaujíma miestne podsvetie. Nepáči sa im, že by ich uplácačské spisy mohli byť zverejnené a tak robia všetko pre to, aby zlodejov dostsali. A tak po Terryho parte pátrajú prakticky všetci.

Kvalitný filmový zážitok je tu, mne sa tento film páčil a som rád, že tento žáner má divákovi stále čo podať. Odporúčam pozrieť.

One thought on “The Bank Job – TIP na film

  1. Pedro

    možno si ten film aj ja pozriem.. ale Jason Statham zahral veľmi dobrú rolu a určite je dobre obsadili vo filme Kuriér!

    Reply

Pridajte komentár