Andrzej Sapkowski: Zaklínač III. – Krev Elfů & Zaklínač V. – Křest Ohěm

By | 14. júla 2009

Dnes sa moja zbierka skvelého fantasy Zaklínača rozšírila o 2 kúsky. Andrzej Sapkowski – geniálny to poľský fantasy autor pripravil pre čitateľa a priaznivca tohoto žánru skvelé diela, hodné prečítania. V mojej zbierke zatiaľ figurovali Zaklínač I. – Poslední přání, Zaklínač II. – Meč osudu a Zaklínač IV. – Čas opovržení. V zbierke mi už nechýbajú Zaklínač III. – Krev Elfů a Zaklínač V. – Křest Ohěm. Na poviedky Zaklínača VI. – Věž vlaštovky a Zaklínača VII. – Paní jezera sa zatiaľ len čaká.

Dokonalosť poviedok som predstavil už v minulých blogspotoch, takže ste si mohli spraviť obraz. Teraz len dodám, že ja – človek s minimom voľného času, čítam knihy. Vlastne nečítam knihy, čítam Zaklínača. Zaklínač totiž nie je hociaká kniha. Je to kniha, ktorá je hneď po uvedení na trh beznádejne vypredaná, takže zbierku, ktorú tu môžete vidieť nevlastní hocikto. Som rád, že ju môžem vlastniť práve ja.

DSC00589
Zbierka kníh Andrzeja Sapkowského

DSC00590
Zbierka kníh Andrzeja Sapkowského podruhé

Ak sa vám páči fantasy tématika (napr. Tolkienove diela), určite sa po Zaklínačovi popozerajte. Podľa knižného námetu vznikol nielen seriál, ale aj populárna hra – a to o kvalite určite svečí.

6 thoughts on “Andrzej Sapkowski: Zaklínač III. – Krev Elfů & Zaklínač V. – Křest Ohěm

 1. Alena

  neviete, kde by som mohla zohlať Zaklínač III. Krev Elfu? Alebo by som ju od niekoho kúpila, kto ju už čítal.

  Reply
 2. Crazy Horse

  to, ze podla knihy vznikol serial, film a hra, a nakoniec podla hry este aj zaujimava flashova hra nesvedci o kvalite ale o popularite ;)

  Reply
   1. Crazy Horse

    poznas to prislovie, ktoreho sucastou je velmi vela much, ktore si sadaju vo velkych mnozstvach na rozne hnede pachnuce veci a tym dokazuju kvalitu? :)
    alebo inac, poznam niekolko velkych fanusikov filmov o transformeroch, a uplne vsetci priznavaju, ze tie filmy su o nicom a ze to pozeraju iba kvoli dobre spravenym robotom. inac povedane, keby z filmu vyhodili vsetko okrem scen z robotmi, tak by to pozerali tiez.
    a takych prikladov by sa dalo najst viac. mozno aj sam by si nasiel niekolko kvalitnych metalovych kapiel, ktore pozna iba relativne maly okruh fanusikov a odbornikov a ktore sa popularitou ani zdaleka nepriblizuju britney spears ;)

    Reply
 3. Kusi

  Mno tak ja mam prve 3 knizky, ani som nevedel ze uz je V. cast :) Mno a s Andzejom mam aj fotku, len ma sklamal v tom, ze bol nadrbany jak delo a ze hovoril iba o peniazoch a biznise.

  Reply
  1. Jiřina

   Rada by jsem si taky sehnala pátý díl Křest ohněm, dá se ještě někde sehnat ve vázané podobě, nebo je to už beznadějné?

   Reply

Pridajte komentár