Sony Ericsson C905 – prvé dojmy

By | 20. februára 2009

2 dni do zadu, som sa rozhodoval, aký mobil kúpiť. Nakoniec som si z malej skupiny (mne vyhovujúcich) mobilov vybral práve Sony Ericsson C905. Nekúpil som nový, ale nejaký ten mesiac používaný, vo verzii gold (aj keď mne to pripomína medennú farbu). Tu je zopár postrehov z prvého dňa používania.

sony-ericsson-c905-copper-gold-03 sony-ericssons-c905-lg3

Konštrukcia

Jedna z väčších medzier celého  telefónu. Nemôžem si pomocť, ale mám taký pocit, že keď mi párkrát padne, tak sa rozláme na kúsky. Keďže je to vysúvačka, má hornú časť pohyblivú, z nej mám práve taký pocit labilnosti. Celé telo je plastové, akurát kryt, pod ktorým je schovaný foťák, je kovový. Celkovo je mobil trochu ťažší ako som predpokladal, taktiež nie je najtenší, ale výška a šírka je tak akurát. Tlačítka sú na moj vkus príliž tvrdé pri stláčaní, možno časom zmäknú (pochybujem), možno je to len sila zvyku (predtým som nemal žiadne tlačítka, dotykový display). Taktiež vysúvacia časť sa ťažšie vysúva, ak prstom zatlačíte na jej spodnú časť a nie niekde na stred (na display, ten je zas potom uchytaný). Celkovo mohla byť konštrukcia pri takto drahom telefóne (v Orange stojí okolo 480 EUR) oveľa lepšia, som mierne sklamaný. Určite si za pár dní zvyknem, ale horezmienené považujem za základné nedostatky telefónu. Ovládanie je ale konieckoncov v pohode, intuitívne.

Vzhľad

Aj pekný vzhľad bola požiadavka pri výbere telefónu. Ten spĺňa požiadavku, som spokojný. Páči sa mi (asi aj preto som ho kúpil, čo už keď si potrpím na pekných veciach). Samozrejme na eleganciu „touch“ zariadení to nemá. Keď je telefón zatvorený tak je relatívne malý a display pôsobí elegantne, po otvorení sa dostanete aj ku klávesnici, tá ale nejakou extra eleganciou netrpí.

Výkon, multimédiá, výbava

Toto je dominanta Sony Erricsonu C905. Je málo telefónov, ktorý v súčasnej dobe prekonajú 8.1 megapixelový foťák s autofocusom a xeónovým bleskom, s kvantom nastavení, ktoré som zatiaľ neprelúskal. Foťák sa ovláda skvele, má super reakcie, presne ako pravý foťák. Nie som žiadny fotograf, nepotrpím si na žiadne ISO a pod., vôbec to neriešim, ale keď potrebujem niečo sfotiť, tak už teraz nemám problém (ani v tme). Wifi, bluetooth, GPS, rádio nechýbajú. Wifi som testoval, funguje v pohode a veľmi jednoducho (nastavenie IP, submask, gw, dns proste štandard), GPS zatiaľ neviem, ak bude čas pozriem sa naň. Defaultné témy sú príliž detské, skúsim nájsť nejaké vyhovujúce, trocha ma však prekvapila plynulosť pri prepínaní niektorých menu. Či bol na vine téma to neviem, ale veľké animované ikony sa hýbali mierne sekane (aj keď boli značne nechutné, fakt hrozný výber default tém).

Zatiaľ len toľko, určite priložím nejaké fotky, čo som s ním pofotil.

Externé odkazy na zaujímavé mobily

4 thoughts on “Sony Ericsson C905 – prvé dojmy

  1. Pingback: Sony Ericsson C905 cyber-shot po polroku používania | Exotov bóÓlog

  2. Pingback: | Exotov bóÓlog

  3. Umelé Kvety

    Tak ti gratulujem k novemu mobilu :-) Dufam, ze sem potom prihodis nejake fotky, cio s nim narobis.

    Viem, ze to bude trosku odveci od tohto prispevku, ale chcel by som si kupit novy notebook.. poradili by ste mi nieco? Displey od 12“ do 15“, poriadny procesor, grafika moze byt nieco uplne low end, 4GB pamete, 320GB disk.. a nech to vydrzi viac ako 3.5 hodiny.. Poznate taky?

    Reply

Pridajte komentár