Pulp Fiction – to najlepšie z amerických akčných filmov – TIP na film

By | 20. júla 2009

Ten, kto ma pozná vie, že Pulp Fiction je v rebríčku mojich filmov top. Tento film mám rád. Videl som ho veľakrát, pozerám ho často a veľakrát ho ešte pozerať budem. Nikdy ma neomrzí. Prečo? Je to jednoduché, je to najlepší akčný film, ktorý bol kedy natočený.

pulp fiction cover


Ako skalný filmový fanúšik som filmov videl veľa a za týmto tvrdením si stojím. Tarantino sa na ňom vybláznil a výsledný efekt je prototypom dokonalosti akčného žánru. Uma Thurman, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, John Travolta, Harvey Keitel sú herci, ktorí by si spolu asi nikdy nezahrali. Myslíte, že je to náhoda počuť toľko hviezdnych mien pohromade? Ja myslím, že nie – a ak aj je, tak sa niet čomu čudovať. Dokonalá kombinácia skvelého a nepriestrelného scenára, profesionálne herecké výkony, atmosféra podfarbená dokonalou hudbou. Každou sekundou filmu ste sprevádzaní niečím, čo iným filmom chýba. Ak existuje filmový duch, tak žije práve vo filme Pulp Fiction.

Fakt ste tento Film ešte nevideli? Osobne by som si ho pozrel už len kvoli tomu, že ho uctieva x ľudí ako najväčší kult americkej filmografie. Je mi úplne jasné, že sa každému páčiť nebude. Tak to už vo svete filmov chodí. Som si istý, že sa na svete nájde 5-10 ľudí, ktorým sa Pulp Fiction proste nepáči, s tým nič nenarobíme.

pulp-fiction
Mia – Buddy Holly – Vicent (na večeri v Jack Rabbit Slim’s)

pulp-fiction1
Mia & Vicent (kultový tanec)

„Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného komixového násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995.“

Citované z csfd.cz

pulp-fiction2
Vicent & Jules (pred návštevou Bretta a jeho neštastnej partie)

pulp-fiction3
Butch & Marsellus (v pivnici u Zeda)

pulp-fiction4
Opäť Vicent & Jules (keď ich „zázrakom“ minuli guľky)

pulp-fiction5
Jimmie (Q.Tarantino osobne) & Winston Wolfe (keď umývali Vinceta s Juleson)

2 thoughts on “Pulp Fiction – to najlepšie z amerických akčných filmov – TIP na film

  1. Pedro

    Asi ten najlepší film aký som kedy videl. Rozmýšľam, že o tom napíšem článok aj ja. Skutočne skvelý film pretože je tam všetko. komédia, akčnosť, dráma proste všetko… ***** z *****

    Reply

Pridajte komentár