Powerball mánia?

By | 21. apríla 2009

Začalo to v pondelok v práci, keď šéf predviedol Krea-tívnemu tímu zázračnú guľu zvanú aj Powerball. Očividne to všetkých chytilo a začali točiť a točiť otáčky tejto srandovnej vecičky na maximá. V podstate držíte to v ruke, krútite zápästím a v nútri sa otáča guľa. Podľa toho, ako intenzívne krútite, guľa sa otáča rýchejšie či pomaľšie. Digitálny ukazovač ukazuje rekordy v otáčkach za minútu. Dosianuť 10 000 je vcelku veľká výzva. Na youtube sa dá nájsť zopár pekných videí, tu je nejaký ten úvod alebo tu rekord (ten vyzerá trochu smiešne).

powerball

Zaujímavé na Powerballe je to, že kto ho raz chytí do ruky, už ho z nej nechce pustiť, zakiaľ ho nezačne ruka bolieť :-). Ono to nie je len tak, pri týchto otáčkach naberá táto hračka na odpore a akoby naberá väčšiu váhu. Preto je toto zariadenie vhodné na precvičovanie zápastí a prakticky celej ruky. Výhodné pri práci na klávesnici, ako uvoľnenie a odreagovanie. Veľmi zaujímavá a originálna hračka. Odporúčam!

4 thoughts on “Powerball mánia?

 1. Vandrák

  Ja to točím už viac ako rok a stále sranda, len nie už tak často ako inokedy. Ale teraz znovu prišlo to obdobie kedy si zakrútim.

  Reply
 2. admin Post author

  Mna to vcelku bavi. Dobre sa s tym posiluju ruky a je to dobre odreagovanie. Dufam ze o ma nejaku vydrz nerozpadne sa to po mesiaci :)

  Reply
 3. depi

  Ja som si tuto haluz kupil cez eBay asi takto rok dozadu este ked som chodil na strednu. V skole to bolo tiez dost popularne a kazdy „tym chcel tocit“ (dokonca aj jedna pani profesorka :D) ale mna to potom po par dnoch preslo a odvtedy som to ani nechytil. Uvidim mozno ho vyhrabem a trocha sa precvicim :)

  Reply

Pridajte komentár