Moderné Open Source CMS redakčné systémy

By | 22. apríla 2009
 • WordPress – http://wordpress.org/
  Wordpress pozná snáď každý bloger. Jednoduchý a polupárny systém s intuitívnym ovládaním a integráciou. Nespočet pluginov, obrovská užívateľská a vývojárska základňa. Slabšiu stránku tvorí pokročilejšia správa užívateľov.
 • Drupal – http://drupal.org/
  Drupal je taktiež open source content managment system patriaci k súčasnej elite. Je vybavený pokročilými vlastnosťami a dá sa na ňom vyvoriť prakticky čokoľvek od blogov po zložité portály a eshopy. Výhodou je taktiež veľmi kvalitná dokumentácia.
 • Joomla – http://joomla.org/
  Podobne ako WordPress a Drupal aj Joomla je jedinečný CMS ponúkajúci jednoduché ako aj zložitejšie riešenia. Osobne toto CMS nemusím, avšak vo svete je veľmi populárne a hojne používané.
 • NanoCMS – http://nanocms.in/
  Nano CMS je najmenšie CMS aké môžete nájsť. Interface a funkcionalita sú veľmi jednoduché a extrémne jednoduché na používanie. Zaujímavosťou je, že je to súborový CMS a teda nepoužíva vôbec databázu.

4 thoughts on “Moderné Open Source CMS redakčné systémy

 1. pixo

  Popis posledného dával v mojich očiach nádej použiteľnosti open source, tak som si po pozrel.

  Z pohľadu vývojára webových aplikácií môžem povedať, že je to v celku nedoriešené a teda nepoužiteľné. Dobrá idea a smer tam je, chýba však schopnejší editor obsahu (nemá wysiwig, nevie ani zalomiť riadok či ošetriť vstup). Samotný php kód je na úrovni začiatočníka a tak tiež nemá zmysel tento rozširovať.

  Reply
 2. admin Post author

  perún: no 1100 mi pride ako ze dost :) Ja som si WordPress okresal aby mi na projekte s navstevnostou 65 000 ludi denne nezhadzoval server.

  Reply
 3. perún

  Mám tu „česť“ v práci vyvíjať pre Drupal. Môžem o ňom zodpovedne povedať, že z hľadiska výkonu je to neuveriteľná katastrofa. Ešte som nevidel také zbytočné plytvanie prostriedkami a toľko dotazov do databázy (priemerne 1100(!!!) dotazov na jednu stránku – ide o stránky, kde sa používa asi 30 – 40 rôznych modulov).

  Reply

Pridajte komentár