Oficiálny pohreb Internet Explorera 6

By | 6. marca 2010

Recesistický pohreb Internet Exploreru 6 usporiadala spoločnosť aten design group v Denveri 6.marca 2010. Kvety na tento pohreb poslala aj samotná spoločnosť Microsoft.

Internet Explorer Šesť, obyvateľ webu po viac ako 8 rokov, zomrel ráno 1. marca 2010 v Mountain View, Kalifornii, v dôsledku pracovného úrazu v centrále Google.

IMG_1930


Pre IE6 1.marca Google ukončil podporu vo svojich Google Docs, 14.marca je naplánované ukončenie podpory aj pre Youtube a v tomto roku skončí aj podpora pre Gmail a Google Calendar. Ale nielen google, ale aj webdizajnéri masovo ukončujú (konečne) podporu pre tento 8 rokov starý prehliadač. Pritom IE6 bol celosvetovo ešte v decembri 2009 najpoužívanejším prehliadačom. V Čechách a na Slovensku je však situácia iná (našťastie).

Aj keď pohreb býva smutným aktom, pre webdizajnérsku komunitu sú tieto správy len a len priaznivé. Fotky z pohrebu IE6 si môžete pozrieť tu.

3 thoughts on “Oficiálny pohreb Internet Explorera 6

  1. SEO

    A viet co? mohol by ist do … aj IE 8cka. Pretoze ta mi lezia maximalne na nervy a robi mi vo vela pripadoch pekne komplikacie. Ja neviem rpeco sa nemozu drzat standardov a nemozu byt ako safari, firefox, …. mali by to uplne vypat a aj cele windowsi. Nech robia Office a aj ten je na nic, pretoze tu mame krasny "OpenOffice" uplne zdarma a ja osobne ho vyuzivam uz dlhe roky a ma daleko viac funkcii a moznosti. Teda aspon pre moje pouziite.

    Reply
  2. diesel

    Toto hrozne pobavilo a ešte viac potešilo :) Treba aj na Slovensku také zorganizovať :)))

    Reply

Pridajte komentár