Nebuďte na vážkach

By | 1. decembra 2010
Nebuďte na vážkach

Vaša duša by raz mala byť ľahšia ako pierko, no pri vážení balíkov potrebujete nateraz presnejší výsledok.

Dnes som sa zamotal do trocha pre mňa netradičnej témy a tou sú váhy. Viete také to, čo drží Spravodlivosť s previazanými očami v pravej ruke. Spravodlivosť má previazané oči preto, aby bola objektívna a vážila objektívne. Váhy sú tu symbolom objektivity a spravodlivého posúdenia. Začal som prinajmenšom netradične, ale chcel by som sa venovať práve tým váham a nie spravodlivosti.

Najdôležitejšou vlastnosťou váhy, je jej schopnosť napomôcť nám v určení hodnoty danej veci. Objektívne a presne. Či už rátate tovar na hmotnosť, alebo potrebujete zvážiť zásielku, bez váhy sa nepohnete ďalej. Máte obchod, firmu, alebo potrebujete váhu u seba doma. Váhy sú jednoducho praktická pomôcka, v mnohých smeroch našej činnosti aj nevyhnutná. No aj pri výbere váhy treba svoje rozhodnutie poriadne zvážiť.

Potrebujem váhu na váženie stredných hmotností. Nechcem vážiť cukor v kuchyni, no nepotrebujem ani vážiť automobily. Keďže to potrebujem presne, nepôjdem si kúpiť váhu na tržnicu, pretože budem dostávať výsledky hore dole kilogram a keď na takú váhu omylom postavím viac ako je jej nosnosť, môžem ju vyhodiť akurát tak z okna.

Porovnával som váhy od spoločnosti OHAUS, ktorá sa zaoberá ich výrobou a je to firma s celosvetovou pôsobnosťou. Na výrobu získala certifikát ISO 9001/2008, čiže možno očakávať najlepšiu kvalitu na trhu.

Dobre môžete si povedať, hlavne, že to váži. Kde je aká veda? Ale keď chcete prístroj používať denne, malo by v tom byť aj kus vedy. Ak nepotrebujete obchodné váhy, a chcete vážiť len informatívne, postačí vám kvalitné kompaktné váhy.

Na to, čo potrebujem ja, vyrába firma OHAUS dva rady produktov – kompaktné váhy CATAPULT 1000 a balíkové váhy SD série. Využiteľnosťou sú si produkty podobné, no vlastnosťami sú odlišné.

Váhy CATAPULT 1000 majú kľúčovú výhodu a tou je ich malá hmotnosť (1,5 kg) a prenosnosť. Sú schopné dynamického váženia a pred poškodením ich chráni senzor, vďaka čomu sa stávajú vhodné aj do podmienok, kde k preťaženiu môže poľahky dôjsť. Nosnosť tohto radu sa pohybuje od 9 do 75 kg.

SD zásielkové váhy zvládajú hmotnosti od 35 až do 200 kg, pričom zobrazovacia plocha váhy je od vážiacej plochy oddelená a môže byť umiestnená ľubovoľne podľa prostredia. Táto rada váh nie je už najvhodnejšia na prenášanie kvôli hmotnosti a väčšej vážiacej ploche, no aj tu je uľahčená možnosť prepravy. Bezpečne preťažiť možno prístroj až do 150% kapacity.

Obe rady môžu byť napájané zo siete alebo pomocou batérií. Batérie šetrí systém automatického vypínania po štyroch minútach.  Vyrobené sú z kvalitných materiálov a prístroje sú odolné voči určitej miere vlhkosti.

Ak potrebujete vážiť menšie hmotnosti a potrebujete váhu často premiestňovať, je omnoho výhodnejšie vybrať si z radu CATAPULT. Ak potrebujete váhu na ťažšie balíky, alebo produkty, séria SD bude tou vhodnou.

Proti iným produktom vo svojej triede sú váhy OHAUS vytŕčajúcou konkurenciou a svojím prevedením poskytujú užívateľovi vysokú užitočnosť a komfort.

V prípade záujmu o produkt navštívte internetového predajcu váh OHAUS , kde nájdete množstvo produktov vysokej kvality za adekvátne ceny.

Pridajte komentár