Môj oficiálne prvý gameplay Falloutu 3 CZ

By | 17. novembra 2008

fallout 3Napriek rapídnemu nedostatku nového pokračovania post-apokalyptického RPG Fallout 3 v čestine na trhu, som sa nakoniec ku hre predsalen dostal. Čo vám budem hovoriť, z chuti som si zahral!


Hneď prvá vec, ktorá vás pri hraní Fallout 3 uchváti, nie je grafika, ale premyslený vývoj deja. No veď povedzte, kto z vás hral hru, ktorá začínala pôrodom ? V najbližích minútach však roky skáču, inak by to bola asi hodne dlhé zdĺhavé RPG :-) . Vývoj vašej postavy sa však nezastaví a postupne v prudkom spáde udalostí utekáte z podzemného bunkra – valutu. Až vtedy začína krutá realita okolitého zdevastovaného sveta.

Ako som spomínal, grafika nie je prvou vecou, ktorá by vás ohúrila. Technicky je hra na vyspelej úrovni, veď iné sa od nej ani nedalo očakávať (aj keď beží na, už staršom, engine Oblivionu), ale podľa mňa tváre postáv nepôsobia veľmi realistickým dojmom, skôr umelo. Možno to bude aj tým, že som si nemohol grafiku vychutnať na plných detailoch, proste nemám doma komp s patričnom grafickou kartou. Doteraz som ju nepotreboval, vianoce sa však blížia a budem musieť porozmýsľať nad darčekom (pre seba :-) ) pod stromček. Avšak okolité scenérie, priestory, zbrane, aj nepriatelia a postavy z diaľky pôsobia fakt skvele a realistiky.

Český dabing Falloutu 3 sa nekoná, anglicky je hra nahovorená briliantne, pri rozohovorch sa určite dobre pobavíte, na výber máte vždy rôzne možnosti komunikácie. České titulky sa hodia, nie každý vie dobre anglicky.

Čo ma na hre fakt prekvapuje, sú hárdvérové nároky. Tie na svoju dobu vôbec nie sú vysoké. Hru hralo kopec ľudí na starých kompoch, s minimom ram, starými grafikami a procesormi. Na vlastné oči som hrateľnosť na starších kompoch nevidel, ale podľa reakcíí na internete usduzujem, že je optimalizácia zvládnutá dobre.

Čo je základom kvalitnej hry? Myslím, že chuť do hrania, ktorá vo vás zostáva aj po vypnutí hry. Práve chuť do hrania je to, čo vám Fallout 3 servíruje v riadnych dávkach a vy máte stále pocit, že ešte musíte preskúmať to, či ono miesto, splniť tú či inú úlohu. Nedá mi to, ale aj skrz všetky tieto fakty musím povedať, že predchádzajúce diely Falloutu ma držali viac. Možno sa už aj z tohoto eposu postupne vytratila povestná originalita, kto vie…

One thought on “Môj oficiálne prvý gameplay Falloutu 3 CZ

Pridajte komentár