Ip Man 2 – pokračovanie legendy

By | 11. mája 2010

Film Ip Man 2 je pokračovaním legendy o majstrovi Ipovi, legende čínskeho bojového umenia Wing Chun. Napriek tomu, že dejovo príliš nevynikal, prvý diel zožal zaslúžený úspech za dokonalé stvárnenie jedného z najrozšírenejších štýlov kung fu. Veď najznámejším Ip Manovým žiakom bol Bruce Lee.

ip-man-2

Charizmatickú postavu Ip Mana opäť stvárňuje (ako inak) bravúrny Donnie Yen. V druhej časti sa majster Ip snaží založiť si školu bojových umení v hong kongu. Nie, nebojte sa, po zásahu z pištole na konci prvej časti náš hrdina nezomrel. Peniaze mu síce chýbajú, ale jeho odhodlanie nepozná hraníc. Dobrosrdečnosť sa prejavuje všade, kde sa objaví. Postupne získava žiakov svojej novej školy, tí sú ale horliví a zapájajú sa do bitiek s konkurenčnými školami. Ich majster musí preukázať svoje kvality, aby mohla ich škola v Hong Kongu oficiálne pôsobiť. To však nie je jediný problém. Väčšie problémy sú s britskými okupantmi, ktorí si robia dobrý deň z povestnej Čínskej hrdosti.

Dej Ip Mana 2 opäť ničím neohúri, to však opäť nevadí. Dokonalé predvedenie bojových umení podopreté tým najlepším audiovizuálnym podmazom vás posadí do sedačky a celých 106 minút filmu budete uprene zízať s pootvorenými ústami. Ľudia zhýčkaní klasickými západnými filmami si opäť môžu vychutnať niečo z produkcie ďalekého východu – niečo odlišné, vytvorené s citom pre detail záberu kamery, detail každého pohybu hlavného hrdinu a okolitého prostredia.

Ukážku a podrobnosti o filme si môžete pozrieť tu – Ip Man 2.

4 thoughts on “Ip Man 2 – pokračovanie legendy

  1. erik

    jj,teraz som dopozeral, mam rad podobne cinske filmy,cit pre detaily sa inde takto nevidi u mna 10/10

    Reply
  2. Pingback: Tweets that mention Ip Man 2 – pokračovanie legendy -- Topsy.com

Pridajte komentár