Internet do mobilu? Od T-Mobile asi ťažko!

By | 27. mája 2009

Som zákazníkom T-Mobile už asi 7 rokov. Od tej doby som prešiel od kreditu cez viac paušálov (teraz mám T-Mobile Relax 200 za akciovú cenu Relax 100ovky). Nikdy som nebol nijak extra spokojný s T-Mobile službami, ale nemám rád zmenu. Potešil ma však fakt, že mi pred asi pol rokom poskytli za zvýhodnenú akciu a aj preto som doposiaľ ich zákazníkom. V súčasnosti mi však narastá potreba pripájať sa na internet vždy, keď je to nutné a to ja počas cesty, mimo práce, či domácnosti. Preto som bol zistiť, aké mám možnosti internetu do mobilu. Chcem sa pripájať na internet z mobilu (Sony Ericsson C905), ako aj z netbooku (pomocou mobilu).

Zistenie bolo strašné. Žijeme v roku 2009 a veľký mobilný operátor (akým T-Mobile nepochybne je) mi nedokáže ponúknuť viac, ako 2 programy obmedzené na 10MB – web’n’walk Surf (3,91€ mesačne), alebo 20MB – web’n’walk Surf & Mail (3,91€ mesačne). „Offline operátorka“ za pultom mi oznámila, že ak nie som novým zákazníkom, prípadne nejdem predlžovať končiaci paušál na ďalšie 2ročné obdobie, nemôžem si zvoliť program do mobilu web’n’walk giga (za skvelých 3,29€), ktorý má mesačný limit 1GB dát (štandard a optimum, ktoré by mi vyhovovalo). Proste jednoducho nemôžem. Toto sú možnosti moderného človeka, ktorý sa snaží byť verný jednému mobilnému operátorovi v roku 2009. 10MB alebo aj 20MB by bolo pre mňa naozaj nevhodné riešenie, pretože často potrebujem pristupovať na internet pomocou plnohodnotného browseru, prípadne stiahnuť väčší email. To mám naozaj prejsť ku konkurencii? T-Mobile zobuď sa!

7 thoughts on “Internet do mobilu? Od T-Mobile asi ťažko!

 1. majoto

  plne s tebou súhlasím ja mám ten istí problém a nenachádzam iné riešenie ako dúfať že wnw 1 gb ostane na tej istej cene ale pre všetkych….neviete či sa dá napísať sťažnosť na slabú ponuku dátových služieb ,lebo táto úboha ponuka je na ….

  Reply
 2. veduci

  s oneskorenim

  ten 1 GB bol akciovy start pausal do marca/aprila 09, teraz jedine 2 GB za nejakych 16-18 eur. Tak ako pises v clanku v sucasnosti pre teba okrem detskeho web’n'walk Surf & Mail s 20 MB nic nie je :( Je to smutne ale je to tak.

  web’n'walk Surf & Mail obsahuje 1GB na maily. niekde som cital ze sa to da nejak ofejkovat, a da sa vyuzivat 1GB na surfovanie, ale ako netusim

  Reply
 3. exot Post author

  No dobre ja to chcem na svoje cislo, simku, ktoru mam teraz v mobile. Internet chcem pouzitvat v mobile aj zdielane cez blutetooth na notebooku. Pred tristvrte rokom som predlzoval viazanost. Este mam 1 cislo tam mi konci viazanost na jesen. Da sa to nejak kupit? Neda sa predlzit aj ked mi nekonci pausal?

  Reply
 4. veduci

  pollux: T-Spina konkuruje 1GB za 3 jura, ale len pre novych alebo zavezujuich sa ludi. Toto delenie na rovnych a rovnejsich je uplne na nic. Ja som u T-Spin v marci aktivoval mobilny internet 1GB za 10 eur a to som sa mu zaviazat na dva roky. Web’n'walk je onicom

  Reply
 5. pollux

  Tak toto ma prekvapilo. Mal som dojem ze T-mobile ponukal lepsie moznosti a ze len moj oranzovy operator zviazal vacsie datove programy napriklad s iPhonom… Kazdopadne Orange sa pred par dnami spamatal http://www.dsl.sk/article.php?article=7484 – uz sa tesim na svoj gigabajtiik – takze predpokldam, ze T-mobile pride s konkurencie schopnou ponukou behom niekolkych tyzdnov.

  Reply

Pridajte komentár