Hokejové rekordy – najvyššie skóre v dejinách IIHF

By | 15. mája 2012

Sú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a hokejovej témy sa dnes budem držať aj ja. Včera som náhodou narazil na zaujímavé štatistiky. Ak ste dakedy premýšľali nad tým, najviac koľko gólov padlo vrámci jedného oficiálneho zápasu v hokeji, tak ja vám dám na to odpoveď.

V NHL

• 3. marca 1920, tím Montreal Canadiens porazil Quebec Bulldogs výsledkom 16:3.
  • V tej istej NHL sezóne padol ďalší rekord a to počet gólov oboch tímov v zápase. Zúčastnil sa ho opäť tím Montreal Canadiens, ktorý zdolal Toronto St. Patrick 14:7.
  • Tak isto 21 gólov za zápas padlo 11. decembera 1985, keď Edmonton Oilers vyhralo nad Chicago Blackhawks 12:9.

NHL individuálny výsledok

• Do teraz neprekonaným ostáva 7 gólový rekord, za jeden zápas, legendárneho Joea Maloneho, prezývaného Phantom Joe. Bolo to 31. januára 1920,  počas zápasu Quebec Bulldogs proti Toronto St. Pats, kde Bulldogs hlavne zásluhou Joea vyhrali 10:6.
  • Malone zaznamenal v tej iste sezóne (1920) ďalší rekord, 6 gólov na jeden zápas. V sezónach 1917 až 1918 hral ďalšie 3 zápasy, v ktorých strelil súperom po 5 gólov. Toto všetko však bola akási pred NHL éra.
  • V modernej NHL ére sa podarilo 2 hráčom vyrovnať Maloneho 6 gólový rekord. Boli to Red Berenson z the St. Louis Blues v 1968 a Darryl Sittler z Toronto Maple Leafs v roku 1976.

Európska Olympiáda, predkvalifikácia, ženský hokej

• V roku 2008 porazil slovenský ženský hokejový tím Bulharky neskutočným výsledkom 82:0, pričom slovensky nastrielali na bulharskú brankárku 139 striel a bulharky 0.
  • V tomto v zápase slovenky strelili gól v priemere každých 44 sekúnd, čo je 58,9% gólová úspešnosť.
  • Buhlarky dostali 7:0 po 5 minútach, 19:0 po 10 minútach a 31:0 na konci prvej tretiny.
  • Na tom istom turnaji Bulharky vysoko prehrali aj s Chorvátkami – 30:1 a s Taliankami – 41:0.
  • Celkovo na turnaji dostali Bulharky 192 gólov a 1 strelili.
  • Zaujímavosťou je, že v mužskom hokeji slováci v 1994 porazili Bulharov v C skupine 20:0.

Asia-Oceania U18 Championship

• V roku 1998 na ázijsko-ocenánskom šampionáte vyhrala Južná Kórea výsledkom 92:0 nad Thajskom.
  • Ak by sme rátali priemer, Juhokórejci strelili Thajsku gól každých 39 sekúnd.
  • Hokejista Južnej Kórei Song Dong-hwan strelil počas zápasu neuveriteľných 31 gólov, čo v prepočte znamená jeden gól každé (necelé) 2 minúty.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite zaň zahlasovať na vybrali.sme.sk!