Google Chrome Beta a pluginy (extensions)?

By | 17. mája 2009

Už nejaký ten čas je známe, že ambiciózny browser Googlu – Chrome bude podporovať rozšírenia, pluginy, alebo, ak chcete – extensions. Áno, použil som slovíčko „bude“, aj keď ich už podporuje. Podpora je však zatiaľ experimentálna a je nutné ju manuálne podporiť. To však nebránilo vzniku viacerých (už plne použiteľných a funčných) Chrome pluginov (o ktorých sa konkrétne zmienim v najbližšej dobe). Chcete si rozšírenia Chromu vyskúšať na vlastnej koži?
chrome

Ako prvé odporúčam stianuť poslednú verziu browsera – http://www.filehippo.com/download_google_chrome/.

Ďalším krokom je pridanie nasledovného parametru do spúšťacieho odkazu.:
--enable-extensions --load-extension="c:\chromeextensions"
Samozrejme namiesto c:\chromeextensions môžete použiť ľubovoľnú cestu/adresár.
google-chrome-extensions

Vopred však upozorňujem, že sa jedná o beta verziu, určenú pre testovanie. Podpora Chrome pluginov je zatiaľ experimentálna tak isto ako rozšírenia, ktoré zatiaľ na internete nájdete. Týmto krokom sa však Chrome stane konečne použiteľným aj pre mňa, človeka, ktorý sa musí každý deň trápiť s čoraz pomalším a ťažkopádnejším Firefoxom. To, na čo čakám je obdoba Firefox pluginu Web Developer Toolbar pre google Chrome. Verím, že sa čoskoro niečoho podobného dočkám. Každopádne Google Chrome naozaj stojí za vyskúšanie. Ja ho zatiaľ používam ako alternatívu k Firefoxu.

Ak vás tématika Google Chrome zaujíma, neprehliadnite novozaložený Google Chrome info blog.

2 thoughts on “Google Chrome Beta a pluginy (extensions)?

  1. typek14

    milujem Chrome lebo je taký rýchly a nie je taký pomalý ako Firefox, ale takisto mi v ňom chýbajú funkcie pre developerov….

    Reply
  2. Pingback: Zoznam programov na každodenné použitie | Exotov bóÓlog

Pridajte komentár