Ako odstrániť nadbytočné prázdne riadky z WordPress

By | 24. novembra 2012

Stáva sa vám, že vo WordPress editore omylom zadáte navyše prázdne riadky (hlavne na koniec textu)? Stlačenie enteru vo WP znamená vloženie kódu <p>&nbps;</p> a to je vlastne prázdny riadok. Ako tieto riadky masovo odstrániť?

Nie je to žiadna zložitá vec a dá sa jednoducho ošetriť pomocou jQuery. A keďže každý (nový) WP jQuery knižnice automaticky volá, stačí pridať do header.php, nad </head> nasledujúci script:

<script type="text/javascript">
  jQuery(document).ready(function() {
    jQuery('p').each(function() {
      var $this = jQuery(this);
      if($this.html().replace(/\s| /g, '').length == 0)
      $this.remove(); 
    });
  });
</script>

2 thoughts on “Ako odstrániť nadbytočné prázdne riadky z WordPress

 1. Ján Bočínec (@JohnnyPea)

  Táto metóda je síce funkčná ale je to zbytočne načítavaný JavaScript na vašej stránke, ktorý ju môže spomaľovať. Byť vami si na to radšej dám pozor a keď už tak použite modul http://wordpress.org/extend/plugins/search-regex/ (viac info http://journalxtra.com/websiteadvice/wordpress/mass-edit-wordpress-posts-with-regular-expressions-3396/) pomocou ktorého hromadne zmeníte/odstránite hocičo zo všetkých vašich príspevkov.

  Reply
  1. Vladimír Rejholec Post author

   Treba sa na to pozerať tak, že keď máš web, ktorý napĺňa X ľudí, proste im v tom nezabrániš (vlastná skúsenosť) a vždy to po nich kontrolovať a prepisovať či už ručne, alebo pluginom, je proste problém. Takto vložené riadky vám môžu posunúť napr. reklamu atď. Preto si myslím, že postup v článku je opodstatnený…

   Reply

Pridajte komentár