30 článkové predsavzatie na december

By | 3. decembra 2010

Blogovaniu sa intenzívne venujem už 2 roky a 8 mesiacov. Pre veľa ľudí zo slovenskej blogerskej komunity je to len zlomok ich blogerskej „profesie“. Bohužiaľ som sa k tomuto trendu dopracoval neskoro a teraz sa to snažím doháňať. Mesačné 30 článkové predsavzatie nie je u nás žiadna novinka (spomeňme si na Depiho 30c). Pre mňa je to výzva, zdokonaliť svoje copywriterské umenie (ktorému sa venujem ako hobby), zvýšiť návštevnosť a povedomie o mojom blogu a vypusiť z hlavy niektoré myšlienky, ktoré som už dávnejšie chcel publikovať.

Najradšej píšem o probléme, ktorý práve riešim. Ak nájdem jeho riešenie, cítim potrebu podeliť sa oň s komunitou na internete. Presne túto myšlienku už sformuloval Depi v jednom z jeho článkov. Dúfam, že sa na mňa nebude hnevať, ak ho budem citovať:

Už dlhšie som premýšľal o čom by som tu mohol v mojej dnešnej situácii písať. Dospel som k záveru, že najlepšie bude podeliť sa o skúsenosti či problémy s ktorými sa potýkam denne pri mojej práci. Veľakrát mám totiž nápady na post práve hneď po tom ako vyriešim určitý problém. Doteraz som to však vždy nechal plávať alebo som to odkladal až kým to časom celé vyprchalo. Po čase to potom bolo pre mňa tak samozrejmé, že mi prišlo zbytočné venovať tomu samostatný post. Napriek tomu, že tentokrát nejde o žiadny objav, skúsim urobiť zmenu.

Pevne dúfam, že svojich 30 článkov za posledný mesiac roku 2010 naozaj odpublikujem. Čo je však dôležité, budem sa snažiť o ich netuctovosť. Nie vždy sa snažím, aby bol článok dlhý alebo neskutočne poučný, či obsažný. Niekedy stačí prezentovať myšlienku niekoho iného, poukázať na niečo zaujímavé (tu je príklad).

3 thoughts on “30 článkové predsavzatie na december

  1. Pingback: Nedodržané predsavzatie a návštevnosť blogu

Pridajte komentár