Zasraní plagiátori a piavice slovenského internetu

By | 5. decembra 2008

rčite ich pozná väčšina slovenskej blogerskej populácie ale aj iní, ktorým lezú do kapusty. A to veľmi nechutným spôsobom. Kopírovaním titulnej strany – jej <title> tagu, descriptionu, keywordov. Áno, reč je o kopírovačoch slovenského internetu, alebo slovakdomains.sk.

stop-illegal-copy


Kto túto „službu zdarma“ na „zviditeľnenie vašej webstránky“ nepozná, tak nech si ju dobre prezrie. Google udeľuje penalizácie za duplicitu. Prečo ju neudelí tomuto „webu“, tak to teda fakt nechápem. Dokonca ho pchá do predu. Poctivých ľudí, čo sa o stránky starajú a budujú si ich (narozdiel od automatických parserov) penalizuje za kadejaké hlúposti. Svinstvo tohoto sveta nemá hraníc, špinavosti sa dejú tak v medziľudskej sfére ako aj elektronickej. Ako si môže niekto dovoliť kopírovanie mojich základných údajov? Do určitej miery kopírovanie ešte chápem, možno niekto nájde obrázok cez vyhľadávanie v googli, možno nájde dobrý text ktorý sa mu hodí a aj keď to použije na svojich weboch, tak to nie je škodlivé ako kopírovanie kompletnej titulnej stránky webu.

Týmto článkom som aspoň zčasti uvolnil dávku hnevu, ktorá sa vo mne istý čas akumulovala. Aj keď viem, že je lepšie nepísať konkrétnosti, pretože spomínaným len prilepšujeme návštevnosťou, musel som to spraviť, aby aj ostatní, nezainteresovaní vedeli o čo sa jedná.

Všimol som si, že podobné „služby“ sa už v poslednej dobe tešia veľkej obľube a nekopírujú sa len titulné ale aj ostatné stránky s kvalitným contentom. Je to smutné a zarážajúce že si s tým slovenské zákony a súdnictvo nepomôžu. Naproti tomu prenasledujú ľudí razie zo strany BSA.

PODPORTE TENTO ČLÁNOK KLIKNUTÍM A HLASOVANÍM NA

6 thoughts on “Zasraní plagiátori a piavice slovenského internetu

 1. exot

  Laskavo ma neobvinuj z niecoho co nie je pravda, od koho co kradnem ?

  Portal iSerialy.sk je na hodne vysokej urovni a nekradne vobec nic! Urcite dava slovenskemu internetu viac ako zasrani parserski smejdi. A mimochodom, konkurencia kradne aktualny obsah od nas.

  Zavistlive komentare budu mazane.

  Reply
 2. admin Post author

  takze identicke okopirovanie titulnej strany nic neznamena… pre stranky ktore nemaju az taku vahu a dostatok backlinkov to znamena odstavenie dakde do zadu a vyzdvihnutie stranky na slovakdomains

  Reply
 3. admin Post author

  ja konkretne link davat nebudem, staci sa pozriet na danu stranku a najst si urcitu domenu

  Reply
 4. vcielkaisr

  Tak konečne niekto kto to napísal na plné pero :( mám s tým sama skusenost, (či už na domene alebo subdoménach) hoci nie som ani programátor a len si robím weby o receptoch venujem im všetok môj čas, ale niekto príde a moju prácu si skopíruje a potom sa s tým chváli, dokonca môžem dokázať, že je to moje ale nič mi to nie je platné, no čo už, ale je to veľká arogancia a chrapúnstvo kradnúť obsah cudzích webov, a vyhľadaváče ich posúvajú nad tie weby ktoré sú originál.

  Reply

Pridajte komentár