Pirátska strana vzniká aj na Slovensku!

By | 11. júna 2009

Politické združenie, ktoré bude hovoriť o slobode a autorských právach na internete vystrkuje rožky. Slovenská Pirátska strana ide po vzore švédskej Piratpartiet, ktorá sa cez víkend vo voľbách dostala až do europarlamentu (úspech, ktorý zatiaľ nemá obdobu). Nová Slovenská strana má údajne jej podporu.

Zatial je možné pozrieť si profil Pirátskej strany na Facebooku, oficiálna stránka piratskastrana.sk bude spustená zajtra. V profile sa píše: „Čoskoro spúšťame petíciu, kde je potrebné vyzbierať 10 000 podpisov potrebných na založenie strany,“. Osobne sa rád pod petíciu podpíšem, som zástancom slobod na internete a autorské práva ich často silne obmedzujú.

slovenska-piratska-strana

Súdny proces s ThePirateBay.org (ktorý vyvrcholil odsúdením jej 4 autorov na rok vezenia a pokutu) očividne spustil lavínu politickej podpory. Na vzor Piratpartiet, ktorá vznikla na začiatku sporu spomenutého švédskeho torrent servera, okrem Slovenskej, vzniká aj Česká Pirátska Strana. Podobná situácia sa dá očakávať vo viacerých krajinách na svete. Už teraz možno s určitým presvedčením povedať, že tieto strany zožnú úspech. Veď za necelých 24hodín má Slovenská Pirátska Strana 850 fanúšikov na Facebooku, čo je úspech.

Iné názory na Slovenskú Pirátsku stranu

5 thoughts on “Pirátska strana vzniká aj na Slovensku!

 1. alian

  ad Ľubomír Dóci – Presne toto su nazory, z ktorych nechapem – vsetci budeme robit vsetko bez umyslu zisku, len aby sme dajako vyzili a nebudeme potrebovat ziadne prachy ;)

  Reply
 2. lolo

  lol to si zabil teda. ani chleba nekupujeme s cielom predat ho dalej za ucelom zisku…mali by sme ho tiez kradnut?

  Reply
 3. Ľubomír Dóci

  Ja som osobne za! Preco by si mal nejaky student kupovat DVD filmy, hudbu alebo programi, ked to pouziva len vyhradne pre svoj ucel, bez umyslu zisku!

  Reply

Pridajte komentár