Otravujete vás User Account Control vo Windows Vista ? Vypnete ho !

By | 28. októbra 2008

Viem, že veľa ľudí otravuje nová služba vo Windows Vista, User Account Control (UAC). V podstate však ide o podarenú bezpečnostnú vychytávku, ktorá zabráni spusteniu nežiadúcich aplikácií. Vyskočí okno s upozornením, ktoré väčšina ľudí (s administrátorskými právami) aj tak ignoruje (vlastná skúsenosť, videl som ako na to kamaráti a známi reagujú – klik a ide sa ďalej). Existuje viac spôsobov, ako službu UAC vypnúť.

1. Prvý a najjednoduchší je pomocou msconfig

Msconfig

Spustíte ho jednoducho zo Start menu, tak ako na uvedenom obrázku.

Vypnutie UAC

V ponuke Tools nájdeme Disable UAC a odklikneme tlačítko Launch. Vyskočí okno s konzolou, ktoré informuje o stave (malo by vypísať „The operation completed successfully.“) To je v podsate všetko.

2. Pomocou editácie registrov, regedit

Editor registrov spustíme podobným spôsobom, ako v predchádzajúcom prípade, v Start menu dáme vyhľadať „regedit“.

V editore nájdeme kľúč HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System. Tu nájdeme EnableLUA (dword), dvojklikom ho zeditujeme a nastavíme na 0. Zatvoríme editor a reštartujeme systém. Ešte upozorním, že každú zmenu registrov by mala predchádzať ich záloha, resp. import daného kľúča.

3. Ďalšie spôsoby

Ako som už spomínal, spôsobov na odstavenie služby User Account control je viacero, ďalšie môžete nájsť napríklad na http://www.petri.co.il/….

2 thoughts on “Otravujete vás User Account Control vo Windows Vista ? Vypnete ho !

  1. admin Post author

    A prave v tom to je, kazdy to hlada inde ako v ovladacom paneli :)) preto pisem, ze z osobnej skusenosti viem, ako na to ludia idu. Vo vacsine pripadov sa to snazia vypinat v registroch a v msconfigu. Musim povedat, ze mi je to jednoduchsie vypnut cez msconfig ako cez ovladaci panel.

    Reply
  2. Vandrák

    Windows je OS pre užívateľov, tak nemusíš byť IT špecialista, aby si to vedel vypnúť. Ide to aj cez ovládacie panely \ užívateľské účty (tam kde tvoríš užívateľov) volá sa to zapnúť, alebo vypnúť riadenie užívateľských účtov.

    Reply

Pridajte komentár