Nezvratný osud 4 3D – bye bye originalita

By | 11. novembra 2009

V poslednej dobe som častejšie začal navštevovať kino. Oddýchnuť, vypnúť pri veľkom plátne a dobrom zvuku, s priateľkou a miskou nachos. Nezvratný osud 4 bol neplánovanou zastávkou, keďže nič iné zrovna nedávali, tak som to skúsil. Pokračovanie hororového thrilleru, kde si smrť hľadá svoje márne unikajúce obete dostalo dokonca 3D efektíky a my v kine sme dostali škaredé 3D okuliare.

Hneď na začiatok musím povedať, že jednotka bola skvelá, dvojka ešte ako tak mala čo ponúknuť, ale tento film vyťažil z plytkej studne už všetku vodu v 3ojke. Niektoré veci predvídateľné, herecké výkony na bode mrazu, rozhovory dookola a o ničom. Proste stupidita, do ktorej sa prepadla pôvodná skvelá myšlienka. To isté platí aj pre Nezvratný osud 4. Pozriete rafinované triky, ktorými kosí zubatá postupne všetkých, čo zázrakom prežili preteky Nascar, to je fakt. Ale toto sme už 3x videli. Dokonca sa niektoré scénky opakujú (rozhovor 2 postáv a zrazu jedného z nich zrazí náklaďák/autobus). V duchu som si povedal „teraz ho zrazí“ a o sekundu ho zrazilo.

Totálne predvídateľný dej – smutné. Moralizujúce rozhovory, v ktorých „herci“ dookola omieľajú to isté, zmätená réžia a scenár vás budú desiť viac, ako vnútornosti poletujúce pred vašimi 3D okuliarmi. Škoda. Dúfam, že autori si už so sériou Nezvratného osudu dajú pokoj, bude to lepšie tak pre ich reputáciu, ako aj pre náš filmový zážitok. Ak by som mal hodnotiť, tak by to bolo 30%.

3 thoughts on “Nezvratný osud 4 3D – bye bye originalita

  1. Juraj

    Tak tento film ma naozaj zaujal, fakt to bolo super. Videl som aj jedna, dva aj tri ale toto bolo vinikajuce

    Reply
  2. Pingback: Čo je také skvelé na 3D filmoch?

Pridajte komentár