Kašmír: Nahradia kašmírové svetre investície do zlata?

By | 23. januára 2012
Kašmír: Nahradia kašmírové svetre investície do zlata?

Kašmír je už niekoľko storočí považovaný za luxus. Najskôr uchvátil Paríž, neskôr celý svet. Móda je vrtkavá, ale jedno je zrejmé. Luxusné výrobky nikdy nevychádzajú z módy. Luxusná móda si zachováva hodnotu. A práve tu vzniká prirovnanie kašmíru k zlatu.

Čo je to kašmír?

Kašmír je luxusná vlna vyrobená zo srsti Kašmírskej kozy, ktorá žije v himalájskych pláňach Číny a v Mongolsku.

Prečo je však kašmír taký drahý?

Ako pri všetkých drahých veciach, aj dostupnosť kašmíru je obmedzená. Ročne je na svete vyprodukovaných iba približne 6 tisíc ton čistej kašmírovej vlny. Z jednej Kašmírovej kozy je možné získať ročne iba 150 g tohto jedinečného materiálu. Kašmír sa získava z podsady (jemnej  srsti nachádzajúcej sa pod bežnou srsťou)  okolia krku Kašmírovej kozy.

Čo majú spoločné luxusné švajčiarske hodinky a kašmírové svetre?

Hodinky, ktoré nikdy nemeškajú, si môžete kúpiť kdekoľvek za pár eur. Prečo potom ľudia milujú švajčiarske  hodinky za tisíce eur?
Rozdiel je v ručnej práci. Švajčiarske hodinky, rovnako ako kašmírové svetre a pašmíny, vyžadujú hodiny drobnej práce remeselníkov. Ručne tkané kašmírové svetre a pašmíny patria k tomu najlepšiemu v móde.

Vlastnosti výrobkov z kašmíru

Všetky veci hodné investície sa vyznačujú dlhodobou hodnotou. Víno zreje, zlato sa ligoce aj po stovkách rokov, švajčiarske hodinky dokonale tikajú po celé desaťročia.

Kašmír:

  • sa nevyťahá
  • nevybledne
  • drží svoj pôvodný tvar

Kašmírové odevy majú predovšetkým vynikajúce úžitkové vlastnosti.

„Ženy milujú kašmír z dvoch dôvodov: Pre luxusný pocit na pokožke a príjemný pocit tepla, ktorý im prináša“

InStyle Magazine

Kasmir.sk – internetový obchod s luxusnými kašmírovými svetrami

Kasmir.sk vám prináša luxusné ručne tkané kašmírové svetre a pašmíny za výhodnejšie internetové ceny. Vyberie si každý. V širokej ponuky nájdete takmer všetky veľkosti – od veľmi malých až po XXXL.

K luxusnému tovaru patrí aj nadštandardná zákaznícka podpora. Tovar je dodávaný do troch dní a v prípade nespokojnosti ho môžete vrátiť či vymeniť.

Láka vás kašmír? Choďte na Kasmir.sk a prezrite si ponuku kašmírových svetrov, šálov, pašmín a rôznych doplnkov.

Ukážka vecí z kašmíru

Pridajte komentár