Jar, blogovanie, projekty, každodenný zhon

By | 25. apríla 2010

Nechce sa mi tomu veriť, že jar naozaj prišla a že sa naozaj oteplilo. Hnusná zima je nadobro preč a všetci sa z toho tešíme. V duchu spúšťania nových projektov som si dal menšiu blogovaciu dovolenku, preto sa za posledné 2 týždne na mojom blogu toho veľa neudialo. Asi mi dá každý bloger za pravdu, že nie vždy je možné denné publikovanie (ale tak nájdu sa aj výnimky, že braňo :)). Blogovanie je však dôležité, nie je to len akási osobná recesia z publikovania svojich myšlienok a pocitov, prípadne obohacovanie iných o vaše know how, je to ukážka toho, čomu sa venujete, v čom ste dobrí a že o tom dokážete niečo zaujímavé napísať. Nedávno sa o tom, že pomocou blogu sa dá získať vip zákazník pre svoj osobný biznis, presvedčil aj jeden môj kamarát. V tejto súvislosti mi nedá nespomenúť kvalitný systém platených článkov Placla.cz, kde sa každý bloger môže registrovať a zarobiť si slušné peniaze na písaní článkov na zadané témy. Blog je silná zbraň a stáva sa čoraz viac silnejšou.

Ako som už v úvode môjho zmiešaného zamyslenia spomínal, spustil som niektoré nové projekty. Webdizajnér bez vlastných projektov, to je ako bača bez ovečiek. Získavate nimi skúsenosti, častokrát pohoríte a popálite sa. Rozsah popálenín závisí od veľkosti projektu a veľkosti jeho neúspechu, prípadne naopak. Veľmi dobrým príkladom katastrofy môže byť trojdielny seriál od Vembla – Příběh Directoglobal – 1. diel, 2. diel, 3. diel. Ale myslieť treba pozitívne, ak sa do projektu oprú skúsení ludia z brandže, percento je ho uplatnenia a úspechu sa zvyšuje. Preto som pri jednom z nich využil služby slovenského SEO mága tybiho, uvidíme ako sa prejavia. Časy, keď som si všetko od grafiky, cez kód, programovania, SEO až po marketing robil sám, sú našťastie dávno preč.

Tohtoročná jar je naozaj vyčerpávajúca, čakajú ma školenia, dlho očakávaný Barcamp, hŕba kníh pre vstrebávanie nových poznatkov a veľa práce. Do programu mi moja drahá polovička vtesnala wellness pobyt v Dudinciach, takže hlavu vypnem aspoň na 2 dni. Suma sumárum, za posledný rok som prežil zakladanie vlastnej s.r.o.-čky, daňové priznanie, kariérne vzostupy a pády, nepriazeň nepriaznivcov ale aj priazeň priateľov a kolegov z brandže. A čo vy?

3 thoughts on “Jar, blogovanie, projekty, každodenný zhon

  1. Pingback: Tweets that mention Jar, blogovanie, projekty, každodenný zhon -- Topsy.com

Pridajte komentár