Dostojevskij.sk – všetko o ruskom autorovi a jeho dielach

By | 7. júna 2011

Na blogu z času na čas zvyknem v krátkosti predstavovať niektoré moje projekty (či už väčšie, alebo menšie). Keďže kamarát je veľkým priaznivcom známeho ruského spisovateľa a mysliteľa Fiodora Michajloviča Dostojevského a krásna doména Dostojevskij.sk bola voľná, nedalo mi nespustiť jednoduchý webík. Jednoduchý technicky, ale informačne nabitý (obsah denne pribúda).

Do akej miery sa takýto web oplatí prevádzkovať? Pre niekoho to môže byť hobby, pre niekoho tréning copywritingu, prípadne kvapne nejaké euro z reklamy. Akýkoľvek web, ktorý je informačne na úrovni má potenciál stať sa používaným a vyhľadávaným. A verte či nie, téma Dostojevskij je hľadaná hojne (12 100x mesačne len hlavný keyword), ak k tomu pripočítame aj jeho diela, tak sa web vo výsledku môže dočkať aj zopár stoviek návštevníkov denne.

Sám som zvedavý, či dokážem prekonať stránku wikipédie, bez aktívnejšieho linkbuildingu. V konečnom dôsledku sú aj toto prípady (minimálny rozpočet), na ktorých si cvičí svoju zručnosť marketér / SEO guy.

5 thoughts on “Dostojevskij.sk – všetko o ruskom autorovi a jeho dielach

 1. Lukas Pampurik

  Pekna domena urcite pomoze, ale ako sa hovori obsah je kral a teda ak bude obsahovo nabita, pribudnu urcite nativ linky a wiki mas za chvilku prebehnutu. Myslim ze nic narocne to nebude

  Reply
 2. admin Post author

  No to je jasne, ja som sa aj cudoval ze bola volna. Mozno to nie je komercna bomba, ale ak ma niekto tuto tematiku rad, tak preco mu nedopriat priestor vysantit sa a vytvorit nejaky obsah :)

  Reply
 3. Brozman

  Musim pochvalit peknu domenu a zaroven podotknut, ze domena je zaklad uspechu, uz teraz si na 12. strane a drvivu vacsinu roboty odviedla domena.

  Pretoze klucove slovo v domene naozaj nie je na zahodenie, viem to aj z vlastnej skusenosti, ak mas takuto top domenu, ani nepotrebujes vela linkov, google ta berie ako autoritu uz od pociatku.

  Prajem vela stastia.

  Reply
 4. admin Post author

  Predvcerom na tom zacal robit, ma tam asi 20 rozpracovanych stran. Staci vydrzat…

  Reply
 5. Tom@S

  Neviem ci by som 5 normostran textu nazval obsahovo nabita :)

  Reply

Pridajte komentár