Automatické vyplňovanie FTP údajov pre WordPress administráciu

By | 20. júla 2011

Ak používate skvelé open CMS WordPress, možno ste sa už stretli s problémom, pri ktorom od vás CMSko neustále pýta prihlasovacie údaje na FTP. Je to pri aktualizácii WP samotného a taktiež pri aktualizácii pluginov resp. ich inštalácii. Je to dosť otravné, ale dá sa to vyriešiť.
Závisí to hlavne od nastavenia hostingu, na ktorom web prevádzkujete – pri niektorých hostingoch tento „problém“ (skôr špecifikácia nastavenia) nepretrváva. Myslím, že to má niečo s PHP safe modom, ale nie som si istý, takže to tvrdiť nechcem. Keďže spravujem desiatky webov postavených práve na WordPresse a tento problém ma dosť hneval (berie to čas a robí to zbytočné nervy stále vypĺňať FTP prihlasovacie údaje ak aktualizujete / inštalujete). Našiel som však riešenie.

Otvorte si súbor wp-config.php v koreňovom adresári. Pod define('DB_COLLATE', ''); napíšte:

define('FTP_USER', 'ftpuser'); define('FTP_PASS', 'heslo');

Samozrejme namiesto ftpuser zadáte užívateľa FTP účtu a za heslo doplníte reálne heslo k FTP účtu. Ak by vám to nefrčalo, skúste zadať aj:

define('FS_METHOD', 'ftpext'); define('FTP_HOST', 'ftp.stranka.sk');

Tieto údaje vždy CMSko použije a nemusíte ich manuálne vyplňovať. Ďalšie informácie na túto tému môžete nájsť v sekcii WordPress Upgrade Constants na http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php.

One thought on “Automatické vyplňovanie FTP údajov pre WordPress administráciu

  1. Marty

    Super. vdaka to sa hodi. Tiez som si vsimol, ze na niektorych hostingoch to ide v pohode a niekde ani za svet.

    Reply

Pridajte komentár